Adrian Klarenbach zadebiutował w paśmie TVP3 Info

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Adrian Klarenbach zadebiutował w regionalnym paśmie TVP3 INFO w środę, 5 kwietnia.

Prezentuje w nim serwisy informacyjne dla widzów regionalnej anteny TVP3. Nagłe przeniesienie Klarembacha z ogólnopolskiej anteny na regionalną łączy się z wytknięciem nieprawdy politykowi partii rządzącej w programie „Minęła 20” kilka tygodni temu. Chodziło o przesłanie posłowi Kałużnemu danych, czy jest w Polsce przynajmniej jeden człowiek, który ma wyższą emeryturę niż Donald Tusk. Prowadzący program po 20 minutach przedstawił posłowi informacje, że jest 85-letni mężczyzna z emeryturą w wysokości 26 000 złotych. Za to go zawieszono.

Co to TVP3 Info?

Pasmo TVP3 Info jest nadawane na antenie TVP3 od 15 września 2022 roku. Składa się z serwisów informacyjnych z informacjami z kraju i ze świata. W połowie danej godziny są serwisy lokalne poprzez rozszczepienia do ośrodków regionalnych. Plany, które weszły w życie od początku 2023 roku snuł były prezes TVP Jacek Kurski. Uruchomienie pasma TVP3 Info miało być krokiem do rozpoczęcia emisji lokalnych serwisów w większej częstotliwości. TVP3 Info tworzy zespół blisko 30 osób – dziennikarzy, operatorów montażystów i techników.

Kim jest Adrian Klarenbach?

Adrian Klarenbach ma 49 lat i współpracuje z mediami publicznymi.  Z TVP związany jest od 1995 roku. W TVP Info pracował od 2007 do 2013 roku i ponownie od 2016 roku. W stacji prowadzi programy „Minęła 8/9/20”, a także „Forum”. Jest gospodarzem programu „Rozmowa PR24” w Polskim Radiu 24.