Agora przejmuje kontrolę nad Eurozet. Sprawdź zmiany

  • Radio
  • Agora
  • Eurozet
Autor: rafs

Grupa Radiowa Agora przejęła w poniedziałek, 27 lutego kontrolę nad grupą Eurozet.

Grupa Eurozet jest właścicielem między innymi Radia Zet. Ze względu na finalizację transakcji przejęcia, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Wspólników Eurozet Sp. z o.o. podjęło decyzję o zmianach w zarządzie. Teraz w jego skład wchodzą Maciej Strzelecki jako prezes oraz Adam Fijałkowski jako wiceprezes, czyli szefowie Grupy Radiowej Agory, którzy jednocześnie zachowują pełnione przez siebie dotychczas funkcje. W zarządzie Eurozetu pozostaje Tomasz Zakrzewski, odpowiedzialny za finanse.

Połączenie Grupy Radiowej Agory i Eurozetu to początek zupełnie nowego etapu dla radia w Polsce – w szczególności dla naszych partnerów biznesowych. Cieszę się, że łączymy nasze siły z zespołem wybitnych dziennikarzy, świetnych prezenterów oraz wielu innych specjalistów tworzących stacje Eurozetu i całą ofertę tej grupy. Po długim czasie oczekiwania i wbrew wielu przeciwnościom w końcu możemy przystąpić do realizacji zaplanowanych działań – ich celem jest zbudowanie grupy radiowej gotowej na walkę o status lidera rynku radiowego w Polscemówi Maciej Strzelecki, nowy prezes zarządu Eurozetu, prezes Grupy Radiowej Agory.

Jak informuje nowy właściciel, Grupa Radiowa Agory i Eurozet w pierwszej kolejności zamierzają skoncentrować się na stworzeniu nowej, wspólnej oferty dla swoich klientów reklamowych, przy jednoczesnym zachowaniu obecnych formatów wszystkich dziewięciu rozgłośni (Radio TOK FM, Radio Pogoda, Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio ZET, Chillizet, Antyradio, Meloradio i Radio Plus).

Maciej Strzelecki z radiem związany jest od 1994 r.. Wtedy ruszyła współtworzona przez niego stacja radiowa Stowarzyszenia Jowisz w Jeleniej Górze – Radio Jowisz. W Agorze pracuje od 2001 r. Początkowo zarządzał stacjami radiowymi w Jeleniej Górze i Wałbrzychu, następnie był dyrektorem operacyjnym regionu śląskiego Grupy Radiowej, później – regionu centralnego. W 2005 r. powołano go do zarządu Grupy Radiowej Agory. Od lipca 2013 r. kieruje Grupą Radiową Agory Sp. z o.o. Odpowiada m in. za sprzedaż, IT i sprawy administracyjne.

fot. Eurozet