Akcja „Trójka – jesteśmy połączeni” tym razem w Berlinie

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: rafs

Dziennikarze Radiowej Trójki w kolejnym odcinku cyklu „Trójka – jesteśmy połączeni” odwiedzą Berlin. Emisja w środę, 28 lutego, w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”.

Paulina Kozion, dziennikarka Trójki odwiedzi Berlin, stolicę Niemiec. Słuchacze dowiedzą się jak żyje się ludziom młodym w tym mieście, usłyszą czy mur berliński nadal dzieli oraz przekonają się kim jest Ampelmann.

„Ich bin ein Berliner” („Jestem Berlińczykiem”) – te słowa wiele lat temu wypowiedział prezydent USA John F. Kennedy. Niektórzy twierdzą, że popełnił błąd i wyszło, że jest… pączkiem. W każdym razie, do dziś wielu ludzi z całego świata chce być Berlińczykami i swoje marzenie realizuje, bo Berlin to jedno z najbardziej otwartych i wielokulturowych miast Europy – mówi Paulina Kozion

Jej relacji będzie można posłuchać w środę 28 lutego w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz audycji „Do Południa” o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20. Akcja jest realizowana we współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.