News omediach.info

„Alarm!” od 26 lutego w TVP1. Znamy szczegóły nowego programu interwencyjnego Jedynki

  • Telewizja
  • Tylko u nas
  • TVP
Autor: mtom

Od poniedziałku 26 lutego o 20:15 telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję nowego programu interwencyjnego. Ważną część „Alarmu!” będą stanowiły różnego rodzaju ludzkie historie, pokazujące jakimi problemami, ale i radościami żyją Polacy – mówi w rozmowie z portalem omediach.info jedna z osób odpowiedzialnych za program. 

„Alarm!” będzie głównym programem reportersko-interwencyjnym Jedynki, który skupi się na sprawach społecznych. Audycja będzie realizowana w wirtualnym studiu.

fot. TiM/TVP

Nie będziemy się jednak ograniczać do kwestii różnego rodzaju nieprawidłowości. Ważną część programu będą stanowiły ludzkie historie, pokazujące jakimi problemami, ale i radościami żyją Polacy. Zakładamy, że w każdym odcinku pokażemy dwie historie, ale będziemy do tej formuły podchodzili elastycznie w zależności od sytuacji – słyszymy od osób związanych z redakcją „Alarmu!”

Szefem „Alarmu!” został Przemysław Wenerski, dotychczasowy redaktor nadzorujący m.in „Warto rozmawiać”, a wcześniej wydawca głównego wydania „Wiadomości”. O powstaniu takiego programu informowały wcześniej Joanna Miziołek i Eliza Olczyk z tygodnika „Wprost”. Według ich informacji, nowa audycja będzie podejmować tematy m.in afer samorządowych. Jedną z reporterek programu zostanie Edyta Krześniak – dotychczasowa dziennikarka programu „Uwaga!” TVN, a Michał Fit (m.in. były wydawca TVP INFO, a wcześniej szef programów informacyjnych w TVP Szczecin) i Agnieszka Świdzińska będą wydawcami. O Krześniak i Ficie jako pierwszy informował „Presserwis”.

fot. TiM/TVP

Program będą prowadzić na zmianę: Jacek Łęski i Agnieszka Świdzińska. Jak dowiedział się portal omediach.info, Łęski będzie prowadził „Alarm” od poniedziałku do czwartku, a Świdzińska w piątki. Piątkowe wydania „Alarmu!” będą poświęcone lżejszym tematom.

W tym samym czasie na antenie TVP INFO w piątki leci program „Forum” pełny „politycznych głów”. Jedynka zaproponuje coś innego. Nie chcemy doprowadzić do „kanibalizacji anten” – mówi jedna z osób pracująca przy programie.

Jacek Łęski jest związany z Telewizją Polską od marca 2016 roku i był autorem programu „Chodzi o pieniądze” nadawanego w TVP1. Obecnie prowadzi serwisy biznesowe, program publicystyczny „O co chodzi” i audycję „Studio Polska” nadawaną w TVP INFO. Agnieszka Świdzińska wcześniej prowadziła program „Na celowniku” emitowany w TVP1 od 2005 do 2012 (od 2007 roku pod nazwą „Celownik”). Była też wydawcą i gospodarzem programu „Obserwator”.