Aleksandra Dunajska-Minkiewicz z Polska Press do Polsat News

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Do redakcji Polsat News dołączyła Aleksandra Dunajska-Minkiewicz. Dziennikarka wcześniej była związana z Kurierem Lubelskim, tytułem prasowym należącym do Polska Press.

Aleksandra Dunajska-Minkiewicz z Polska Press współpracowała do końca sierpnia 2021 roku. W Polsat News zajmuje się relacjonowaniem wydarzeń, które mają miejsce w województwie lubelskim. 16 listopada opowiadała o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Dziennikarka informowała o kolejkach tirów na przejściu w Koroszczynie.

Polska Press w rękach państwowej spółki

1 marca 2021 roku została podpisana umowa kupna spółki Polska Press przez PKN Orlen – polskiego koncernu paliwowo-energetycznego. Wtedy ze stanowiska prezesa zarządu wydawnictwa zrezygnowała Dorota Stanek. Miesiąc później na stanowisko członka zarządu została mianowana Dorota Kania, wcześniej redaktor naczelna TV Republika.

W ostatnim czasie oprócz Aleksandry Dunajskiej-Minkiewicz z Polska Press rozstało się kilkunastu dziennikarzy – m.in. Witold Głowacki (Polska The Times), Gabriela Jelonek (Głos Wielkopolski), Olga Krzyżyk, Adrian Hadasz, Marcin Zasada i Dorota Niecko (Dziennik Zachodni), Marek Kęskrawiec (Dziennik Polski).