Andrzej Janisz wraca do Polskiego Radia. Legendarny komentator skomentuje ostatnią kolejkę Ekstraklasy

  • Polskie Radio
Autor: mab

Na antenę Polskiego Radia wraca Andrzej Janisz, dziennikarz i komentator sportowy związany z radiem od 1983 roku. Już w sobotę, 25 maja poprowadzi piłkarskie „Studio S – 13”, w którym zaprosi na relacje z ostatniej kolejki meczów Ekstraklasy.

Andrzej Janisz to dziennikarz, komentator sportowy, związany z Polskim Radiem od 1983 roku. W 2022 roku dziennikarz przeszedł na emeryturę.

Na antenach Polskiego Radia komentował m.in. igrzyska olimpijskie, mecze mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, prowadził audycje: „Studio S-13″, „Kronikę sportową” i „Przy muzyce o sporcie”. W 2015 roku został laureatem nagrody Polskiego Radia – otrzymał Złoty Mikrofon za osiągnięcia w pracy sprawozdawcy sportowego i za zaangażowanie w promocję osiągnięć polskiego sportu. W tym samym roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia.

Boję się, że wracam po dwóch latach do studia, które być może niewiele się zmieniło, ale ja mogłem się zmienić. Mam ogromną tremę, porównywalną z tą sprzed lat, kiedy wchodziłem na antenę po raz pierwszy. Zdaje sobie jednak sprawę, że na dziewięciu stadionach będziemy mieli znakomitych sprawozdawców, a za szybą dobrego realizatora i wydawcę i nie obniżymy poziomu – zapowiada Andrzej Janisz.

Andrzej Janisz będzie również komentatorem podczas nadchodzącego EURO 2024 w Niemczech.