Andrzej Stankiewicz zastępcą redaktora naczelnego Onet.pl. Paweł Ławiński pierwszym zastępcą

  • Internet
  • Onet
Autor: mbog

Z początkiem sierpnia Andrzej Stankiewicz obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu ds. informacji. Paweł Ławiński, pełniący do tej pory funkcję zastępcy redaktora naczelnego Onet.pl, obejmie stanowisko pierwszego zastępcy.

Paweł Ławiński i Andrzej Stankiewicz są związani z Onetem od czterech lat. Wcześniej Paweł Ławiński był zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, kierował także jej działem zagranicznym i gospodarczym, prowadził kluczowe projekty. Doradzał również mediom zagranicznym, głównie w Wielkiej Brytanii, w transformacji prasy w media internetowe.

Paweł Ławiński w Onecie będzie nadal odpowiedzialny za pracę wszystkich redakcji, publicystykę, reportaże i wideo, śledztwa dziennikarskie oraz za kluczowe materiały dziennikarskie.

Andrzej Stankiewicz w nowej funkcji będzie odpowiedzialny za nadzór nad codziennym serwisem informacyjnym i pracę z dziennikarzami newsowymi, a obok nowych zadań nadal pozostanie dziennikarzem politycznym Onetu. Stankiewicz przed dołączeniem do zespołu Onetu w 2016 roku, przez czternaście lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”, pracował także w „Newsweeku” oraz we „Wprost”.

Paweł i Andrzej tworzą jeden z najbardziej doświadczonych teamów edytorskich w polskim dziennikarstwie. Onet stał się przez ostatnie lata nie tylko najbardziej cytowanym, ale także najbardziej prestiżowym i najbardziej rozpoznawalnym medium w Polsce. Dzięki pracy dziennikarzy Onetu jesteśmy uznawani za główne źródło informacji dla większości Polaków. Dziękuję Pawłowi i Andrzejowi za dotychczasową współpracę i cieszę się na jej kolejny etap – powiedział Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Paweł Ławiński i Andrzej Stankiewicz podlegają Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl.