Anna Bogusiewicz w Telewizji Puls. Poprowadzi „Taki jest świat” w nowej formule

  • Telewizja
Autor: rafs

Znany jest los kolejnej byłej prezenterki, która pracowała w Telewizji Polskiej w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Anna Bogusiewicz dołączyła do TV Puls.

Anna Bogusiewicz była związana z Telewizją Polską do momentu zmian w mediach publicznych na przełomie 2023 i 2024 roku. Prowadziła między innymi od września 2023 roku program „Wiadomości”, gdzie czytała między innymi wstępy do materiałów, których obiektywność była na bieżąco podważana w internecie oraz w analizach ekspertów, a także prowadziła programy „Gość Wiadomości” oraz „Plan dnia”.

W grudniu 2023 roku według informacji Pressserwisu, Anna Bogusiewicz poszła na zwolnienie lekarskie, które trwało do lutego 2024 roku. Potem, w następstwie zmian w TVP odeszła od nadawcy.

1 lipca Bogusiewicz dołączyła do Telewizji Puls. Poprowadzi program „Taki jest świat”. Do stacji dołączył także w roli konsultanta Jarosław Grzelak, który jest odpowiedzialny za współtworzenie nowej koncepcji programu „Taki jest świat” oraz stworzenia bazy do kolejnego programu na wiosnę 2025. Raportuje bezpośrednio do Dyrektora Programowego Stacji, Dariusza Dąbskiego.

Grzelak zarządzał produkcją programów informacyjnych i publicystycznych w Telewizji Polskiej. U nadawcy publicznego kierował w latach 90. zespołem „Panoramy”, potem „Wiadomości”. Przez wiele lat był szefem publicystyki w TVP1, koordynował także utworzenie kanału TVP Kultura.

Program „Taki jest świat” od lat bawi naszych widzów, dostarczając dobrych, pozytywnych informacji z Polski i świata. Od dawna przyglądamy się formule naszego programu, uważamy, że ma duży potencjał, dlatego inwestujemy w jego produkcję. Bardzo dziękuję Pani Katarzynie Niedźwiedź-Szałajko, która od 15 lat odpowiada za część merytoryczną programu i z którą osiągnęliśmy razem tyle sukcesów. Cieszę się również na współpracę z Panią Anną Bogusiewicz oraz Panem Jarosławem Grzelakiem w roli konsultanta, których doświadczenie i kompetencje pomogą nam rozwinąć formułę „Taki jest świat” powiedział Dariusz Dąbski, Prezes Telewizji Puls

„Taki jest świat” jesienią w nowej odsłonie

Według informacji nadawcy, jesienią „Taki jest świat” wróci do TV Puls w nowej odsłonie. Pojawią się m.in. relacje z wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, wywiady ze znanymi i lubianymi osobistościami, a całość poprowadzi Anna Bogusiewicz. Zostanie odświeżona szata graficzna, logo i dżingiel programu, powstanie dedykowane studio, zostaną też zastosowane rozwiązania technologiczne AI.

Program „Taki jest świat” jest nadawany od 2009 roku. Audycja jest emitowana w godzinach wczesnoporannych i nocnych na antenie TV Puls.