Anna Gielewska poprowadzi „Popołudniową rozmowę RMF FM”. Jaka publicystyka w radiu?

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

„Popołudniowa rozmowa RMF FM” będzie miała nową gospodynię.

Jest to Anna Gielewska. Dziennikarka jest redaktorką naczelną portalu śledczego VSquare.org, współzałożycielką magazynu śledczego Fundacji Reporterów FRONTSTORY.PL, badaczką zorganizowanej dezinformacji i propagandy. Wcześniej była dziennikarką m.in. „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” i tygodnika „Wprost”. Swoją rozmowę poprowadzi we wtorki po godzinie 18:00.

W pozostałe dni rozmowę poprowadzą Grzegorz Sroczyński (poniedziałki), Tomasz Terlikowski (środy), Marek Tejchman (czwartki) i Piotr Salak (piątki).

Publicystyka zawsze odgrywała bardzo istotną rolę na antenie RMF FM. Nasi dziennikarze zapraszają najważniejszych polityków i ekspertów w kraju, by dać słuchaczom jak najszerszy obraz bieżących wydarzeń i przedstawić wszystkie niuanse i konteksty. Tej jesieni będzie to szczególnie istotne, ze względu na trwającą kampanię i zbliżające się wybory mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM

Inne rozmowy w RMF FM. Nowość o poranku

W dni powszednie pierwszym wywiadem będzie „Rozmowa o 7-ej w RMF FM”, która poprowadzą gospodarze porannego programu internetowego Radia RMF24: Bogdan Zalewski, Tomasz Weryński, Paweł Balinowski i Michał Zieliński. Do tej pory rozmowa była nadawana tylko w internecie. Po godzinie 8:00 standardowo wywiad poprowadzi Robert Mazurek. To będzie ósmy sezon jego konwersacji z politykami i nie tylko. W soboty o 8:31 będzie obecna rozmowa pracownika Telewizji Polskiej, Krzysztofa Ziemca. Na antenie radia pojawi się również zapowiedź rozmowy o godzinie 12:00, która jest nadawana w internecie w RMF24.