Artur Baranowski zdobył maksymalną liczbę punktów w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Nie przyjechał na finał

  • TVP
Autor: rafs

Zakończył się historyczny sezon teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W odcinku wyemitowanym 22 listopada doszło do niespodziewanej sytuacji.

Wziął w nim udział Artur Baranowski. Zawodnik ze stanowiska numer 3 awansował do finału odcinka. W nim jako pierwszy uczestnik w historii programu sięgającej 1994 roku odpowiedział na wszystkie, 40 pytań. Zdobył 773 pukty za odpowiedzi na pytania (10 pkt za 3 pierwsze ze zgłaszaniem się + 20 pkt za 37 następnych branych „na siebie”), plus 30 punktów za zachowane szanse, co dało 803 punkty. Jest to maksymalna liczba punktów. Tadeusz Sznuk pogratulował wyniku. Zawodnik wygrał za odcinek 5000 złotych.

Rekord i…brak gry w finale?

Pan Artur wygrał swój odcinek regularny i miał wziąć udział w Wielkim Finale 140. serii teleturnieju. Jak się okazało, nie dotarł na jego nagranie. Powodem miała być według źródeł dziennikarzy Onetu awaria samochodu, która uniemożliwiła dotarcie do Lublina, gdzie jest studio programu.  Odcinek nagrywano w weekend 18-19 listopada. O zaistniałej sytuacji poinformował telefonicznie redakcję programu, co było równoznaczne z utratą możliwości uczestnictwa w odcinku.  W związku z tym w 21., finałowym odcinku serii wzięło udział 9 zawodników.

Kto wygrał 140. serię „Jeden z dziesięciu”? Co z Arturem Baranowskim?

140. serię wygrał Daniel Szymański, uzyskując łącznie za oba odcinki 404 punkty. Artur Baranowski mimo nieobecności nie pozostał z niczym. Zdobył bowiem za swój wynik nagrodę za najwięcej zdobytych punktów. Otrzymał czek na 10 tysięcy złotych. O tym poinformowała również Anna Brzywczy, prezes zarządu EuroMedia TV (spółka produkująca program) w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych programu. Tłumaczy w nim, dlaczego 9-osobowe finały serii nie są niczym nowym. Wyraziła również żal z powodu nieobecności Baranowskiego.

„Jeden z dziesięciu” – o programie

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” jest nadawany w Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994 roku. Przez ponad 23 lata emisja prowadzona była na antenie TVP2, by od lutego 2018 roku przeniesiono ją do TVP1. Wyemitowano 140 serii teleturnieju, planowane są następne. Nieprzerwanie od początku program prowadzi Tadeusz Sznuk.