Artur Wichniarek zadebiutuje w Viaplay

  • Internet
  • Serwisy wideo
  • Viaplay
Autor: rafs

Artur Wichniarek zadebiutuje na Viaplay. Były piłkarz wcześniej współpracował z Telewizją Polsat.

O planowanym debiucie Wichniarka na Viaplay poinformowała platforma streamingowa we wtorek, 22 lutego na swoim Twitterze. Były piłkarz ma zadebiutować w studiu do transmisji z Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy UEFA w czwartek, 24 lutego o godzinie 18:00.

Wichniarek w mediach

Artur Wichniarek wcześniej współpracował z Telewizją Polsat. Tam współkomentował spotkania Ligi Mistrzów, Ligi Narodów oraz mecze reprezentacji Polski. Ze stacją rozstał się z końcem grudnia 2021 roku. Od początku stycznia 2022 roku współpracuje z Kanałem Sportowym. Tam komentuje wydarzenia piłkarskie oraz jest ekspertem w magazynie „BundesTalk”.

Prawa w Polsce do rozgrywek klubowych UEFA

Viaplay posiada w Polsce prawa do transmisji spotkań Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA od 2021 do 2024 roku. Widzowie w kolejce mogą oglądać wszystkie lub prawie wszystkie spotkania Ligi Europy z polskim komentarzem. W przypadku Ligi Konferencji Europy są to dwa mecze z polskim komentarzem. Dodatkowo widzowie mają dostęp do „Instant Highlights”, czyli do „multiligi” ze wszystkich spotkań z obu rozgrywek.

Prawa do Ligi Mistrzów UEFA posiada Telewizja Polsat, która na swoich kanałach nadaje wszystkie mecze w kolejce z polskim komentarzem. Stacja udostępnia sublicencję na środowe spotkanie w telewizji otwartej Telewizji Polskiej. Ta, podobnie jak Polsat Sport Premium nadaje magazyn ze skrótami wszystkich spotkań.