„Trzy po trzy” – autorski cykl Mariusza Cieślika od poniedziałku do czwartku w radiowej Trójce.

  • Radio
  • Polskie Radio
Autor: mtom

12 lutego br. w Radiowej Trójce zadebiutuje satyryczny cykl „Trzy po trzy”. Jego autorem i gospodarzem będzie redaktor Mariusz Cieślik, od niedawna wicedyrektor Programu 3 Polskiego Radia. Audycja będzie emitowana od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:10.

Zanim ludzie się zdołują, oglądając w telewizyjnych wiadomościach newsy o kolejnych tragediach i problemach kraju, postaramy się, żeby trochę się rozerwali. Dlatego nie chcemy, żeby w programie dominowała polityka. Ona i tak otacza nas zewsząd – mówi autor audycji Mariusz Cieślik.

Ale nie będzie tematów tabu. Jedyne ograniczenie wynika z przepisów. Młode pokolenie satyryków jest przyzwyczajone do używania wulgaryzmów jako środka wyrazu. W radiu to niemożliwe – dodaje dziennikarz.

Gospodarze audycji omówią codziennie trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia. Każdego dnia gościem Mariusza Cieślika będzie inna gwiazda – znani satyrycy będą współautorami kolejnych wydań programu. Wśród nich m.in. Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet czy Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. Na antenie Trójki usłyszymy również popularnych standuperów i youtuberów – Łukasza Lodkowskiego, Rafała Paczesia i Macieja Buchwalda.

Dla niezorientowanych niespodzianką może być fakt, że, wśród zawodowych satyryków, pojawi się telewizyjny prezenter Krzysztof Ibisz. Jako człowiek obdarzony dużym poczuciem humoru w tym programie będzie parodiował samego siebie, przygotowując co tydzień „Radio-turniej”, czyli absurdalną zagadkę dla słuchaczy. Nie będzie to jedyna niespodzianka – w przyszłości w „3 po 3” pojawią się też poezja i proza. Będzie to zatem program satyryczno-artystyczny, który ucząc bawi i bawiąc uczy – dodaje Mariusz Cieślik.

„Trzy po trzy” będzie się ukazywał od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:10 w ramach popołudniowego wydania „Zapraszamy do Trójki”.