„Bajeczny dzień w RMF FM” w Dzień Dziecka

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Z tej okazji prezenterzy RMF FM poprowadzą swoje programy przebrani za postacie z bajek, a słuchacze w bajkowych strojach wyjdą na ulice i wybiorą hity swojego dzieciństwa.

W stroje bohaterów najpiękniejszych baśni i bajek przebiorą się wszyscy prowadzący tego dnia audycje: Jacek Tomkowicz, Tomasz Olbratowski, Ola Filipek, Mateusz Opyrchał, Darek Maciborek i Krzysztof Urbaniak. W przebraniach poprowadzą całe swoje programy, w trakcie których obsypywać będą słuchaczy cukierkami. O tym kto założy jaki strój, zdecydują słuchacze w internetowym głosowaniu na stronie rozgłośni radiowej.

Do założenia bajkowych kostiumów RMF FM namawia również słuchaczy w ramach akcji „Bajeczna ulica”. Na śmiałków, którzy w strojach swoich ulubionych bajkowych bohaterów pójdą do pracy, zrobią zakupy lub po prostu wyjdą na spacer, czekają pieniądze. Wystarczy wysłać zdjęcie. Galeria pojawi się na stronie internetowej, a ze zwycięzcami prowadzący porozmawiają na antenie.

Do 1 czerwca słuchacze mogą też wybierać „Hity Twojego Dzieciństwa” – czyli przeboje, które rozbrzmiewały w dziecinnych pokojach, od Papa Dance po One Direction. Radio RMF FM będzie emitować je na antenie przez cały dzień wraz z historiami i opowieściami słuchaczy.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.