Bajki dla dzieci od 2 do 5 lat o poranku na Boomerangu

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

We wrześniu na antenie Boomerangu zadebiutuje nowe pasmo „Cartoonito”. Będzie to blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, którego celem ma być wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka.

Jak informuje nadawca, filozofia nowego bloku została opracowana przez wielu specjalistów. Powstał autorski program „Uczenia Humanocentrycznego”. To system edukacyjny zainspirowany psychologią pozytywną oraz współczesną nauką. Humanocentryzm „Cartoonito” oznacza skupienie na potrzebach, umiejętnościach i rozwoju maluchów.

Opiekunowie będą mogli łatwo rozpoznać elementy „Uczenia Humanocentrycznego” dzięki specjalnym ikonom i krótkim hasłom, które pojawią się na ekranie podczas emisji produkcji w paśmie „Cartoonito”. Mają one symbolizować takie cechy, jak: wytrzymałość, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroć, troska, więzi, umiejętność słuchania i zachęcenie do kreatywności.

We wrześniu „Cartoonito” zadebiutuje na kanale Boomerang, emitując premierowe odcinki seriali: „Tomek i przyjaciele”, „Lamput” i „Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach”. W kolejnych miesiącach widzowie zobaczą m.in. seriale „Batwheels”, „CoComelon” oraz „Pająk Lucas”.

Premiera pasma „Cartoonito” w czwartek, 1 września. Emisja codziennie od 8:00 do 14:00 w Boomerangu.