Będzie trzeci sezon serialu „Kosmos” w National Geographic. Premiera w 2019 roku

  • Telewizja
Autor: mnie

Seria dokumentalna „Kosmos” powróci na antenę National Geographic z trzecim sezonem. Nową serię cyklu będzie można śledzić od 3 marca. Gospodarzem programu po raz kolejny będzie astrofizyk Neil deGrasse Tyson.

Podobnie jak wcześniejsze odsłony serii, najnowszy sezon serialu „Kosmos” („Cosmos: Possible Worlds”) przedstawi przełomowe odkrycia naukowe i zabierze widzów w mistyczną podróż, podczas której lepiej poznają wszechświat i samych siebie.

– W najnowszym sezonie wkroczymy na niezbadany teren, aby odkryć zaginione i nienarodzone jeszcze światy oraz układy słoneczne, które możemy skolonizować w ciekawie rysującej się przed nami przyszłości – informują twórcy serialu.

Cykl „Kosmos” został stworzony w 1980 roku przez astronoma Carla Sagana i Ann Druyar, którzy chcieli zabrać widzów w podróż do najodleglejszych i najbardziej tajemniczych zakątków wszechświata. Ostatnia edycja serii, której premiera odbyła się w 2014 roku, miała na całym świecie rekordową oglądalność i pobiła rekord wszech czasów w historii spółki National Geographic Channels.

Przy okazji premiery nowego sezonu na rynku ukaże się także nowa książka wydawnictwa National Geographic, której autorką jest Ann Druyan. Jest to kontynuacja międzynarodowego bestsellera Carla Sagana pt. „Kosmos”. Tytuł trafi na półki amerykańskich księgarni już 19 lutego 2019 r. i zostanie również wydany na naszym rynku w języku polskim.

Producentką wykonawczą 13-odcinkowej serii „Kosmos”, a także autorką scenariusza i reżyserką jest jej pomysłodawczyni, Anna Druyan. Seria „Kosmos” została wyprodukowana przez działającą od 2000 roku spółkę Cosmos Studios z siedzibą w mieście Ithaca, w stanie Nowy Jork, której współzałożycielką jest Ann Druyan, oraz prowadzoną przez Setha MacFarlane’a spółkę produkcyjną Fuzzy Door Productions.

Premiera trzeciego sezonu serialu „Kosmos” 3 marca o godzinie 21:00.