„Biało-czerwone śpiewanie” w Dzień Niepodległości w RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, radio RMF FM zaprezentuje słuchaczom specjalne audycje. W studiu pojawią się m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Paweł Domagała i Muniek Staszczyk.

W poniedziałek, 11 listopada o godzinie 6:00 słuchaczy RMF FM przywitają Natalia Kawałek i Paweł Jawor. O godzinie 10:00 antenę przejmie Jacek Tomkowicz, który zaprosi wszystkich na „IV Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych piosenek”. Na krakowskim Rynku będzie można zaśpiewać patriotycznie piosenki wspólnie z Natalią Zasępą, Roksaną Węgiel, Lambery, Marcinem Sójką, Varius Manx.

O godzinie 15:00 rozpocznie się radiowy quiz muzyczny „Nie taka to melodia!”. Aleksandra Filipek przepyta gwiazdy – m.in. Barbarę Kurdej-Szatan i Pawła Domagałę – ze znajomości polskich utworów. Nie zabraknie zabawnych i dość absurdalnych pytań na temat piosenek. Natomiast o godzinie 20:00 Darek Maciborek przeprowadzi poważną rozmowę bez tematów tabu z Muńkiem Staszczykiem.

Ponadto w „Dobranocce” (od godziny 22:00) rozgłośnia przypomni specjalne wydanie cyklu „Misja specjalna”„Listopad 1918 – Historia prawdziwa”. Przemysław Skowron i Darek Maciborek opowiadają w nim o tajemnicach zakulisowej gry politycznej o „Niepodległą”.

Aktualizacja

11 listopada Polska dołączy do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego. Z tej okazji RMF FM wprowadziło korektę do świątecznej ramówki. Rozgłośnia o godzinie 6:00 nada audycję „Good Morning America”. Paweł Jawor i Natalia Kawałek opowiedzą o atrakcjach USA. Ponadto w trakcie programu będzie można wygrać bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych.