Black Lives Matter: kanały ViacomCBS przerwały nadawanie

  • Telewizja
Autor: mbog

We wtorek, 2 czerwca o godzinie 20:00 kanały ViacomCBS, za wyjątkiem stacji z animacjami i serialami dla dzieci, przerwały emisję standardowego programu.

Przez 8 minut i 46 sekund stacje emitowały czarną planszę z napisem „I can’t breathe” oraz dźwięk ciężkiego oddechu człowieka. Ponadto na kanałach dostępnych w Polsce, a jednocześnie nie dystrybuowanych na obszarze Federacji Rosyjskiej, prezentowana była informacja o stronie internetowej organizacji Amnesty International.

I can't breathe
Plansza w MTV Rocks – fot. ViacomCBS

Plansza była emitowana na antenach stacji ViacomCBS, m.in. MTV Polska, VH1, Paramount Channel i Comedy Central. Nadawca nie przerwał emisji w kanałach dziecięcych Nickelodeon, Nick Jr. oraz NickToons. Ponadto wybrane stacje muzyczne po godzinie 20:00 rozpoczęły emisję pasma muzycznego „Black Lives Matter”, w ramach którego pojawiały się teledyski nagrane przez czarnoskórych artystów.

I can't breathe
Plansza w Polsat Comedy Central Extra – fot. ViacomCBS

Akcja „I can’t breathe” jest odpowiedzią na protesty, które odbywają się w Stanach Zjednoczonych po śmierci czarnoskórego obywatela – George’a Floyda.