Blanka reprezentantką Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Polska zna już swoją reprezentantkę na Eurowizję, która odbędzie się w Liverpoolu.

Krajowe eliminacje pod nazwą „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” wygrała Blanka Stajkow z utworem „Solo”. Piosenkarka była pierwsza zarówno w głosowaniu jury, jak i publiczności, uzyskując tym samym maksymalną liczbę punktów, czyli 24. Drugie miejsce w konkursie zajął faworyt publiczności w studiu TVP – Jann z utworem „Gladiator”, a trzecie Dominik Dudek z utworem „Be Good”. Rywalizację emitowano w TVP1 i TVP Polonia.

Wyniki głosowania jury:

fot. TVP Stream

Wyniki głosowania SMS:

fot. TVP Stream
fot. TVP Stream

Kim jest Blanka?

Blanka ma 23 lata i urodziła się w Szczecinie. Jest córką Polki i Bułgara. W 2021 roku wystąpiła w eliminacjach do 10. edycji programu „Top Model” w TVN. Latem 2022 roku podpisała umowę z Warner Music Poland i wystąpiła w teledysku do utworu Smolastego „Pijemy za lepszy czas”.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w dniach 9,11 i 13 maja w Liverpoolu. Rywalizacja będzie współorganizowana przez Wielką Brytanię i Ukrainę, która wygrała konkurs w zeszłym roku, a przez wojnę i zagrożenie bezpieczeństwa nie może organizować go u siebie. Polska wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału w czwartek, 11 maja.