Strzegąc granic

Blok tematyczny „Na straży prawa” w maju na CBS Reality

mbog

3 maja na antenie CBS Reality zadebiutuje nowy blok tematyczny – „Na straży prawa”. Codziennie od godziny 16:00 do 21:00 stacja emitować będzie programy przybliżające pracę służb stojących na straży prawa.

W maju w ramach bloku tematycznego CBS Reality będzie można śledzić zmagania funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo ludzi w takich programach jak: „Strzegąc granic”, „Na straży amerykańskich granic”, „Gliniarze na motocyklach” oraz „Rutynowa kontrola trzeźwości”.

Chronią granice

W ramach cyklu widzowie zobaczą produkcję „Strzegąc granic”. Nagrywany w Nowej Zelandii program śledzi pracowników służby celnej, urzędu czuwającego nad bezpieczeństwem biologicznym oraz służb imigracyjnych, wspieranych przez mądre zwierzęta i nowoczesne technologie. W każdym z odcinków widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo granic, które zawsze muszą być o krok przed przemytnikami, by przechwycić nielegalne narkotyki, niezgłoszone produkty żywnościowe, rośliny, czy będące pod ochroną zwierzęta sprytnie ukryte w paczkach i listach, bagażach przyjezdnych, częściach samochodów, zabawkach, a nawet guzikach od koszuli.

Seria „Na straży amerykańskich granic” śledzi pracę funkcjonariuszy Urzędu ds. Ochrony Celnej i Granic Stanów Zjednoczonych, którzy odprawiają podróżnych zarówno na lądowych przejściach granicznych, jak i w portach lotniczych, kontrolując towary i zabezpieczając najdłuższą granicę państwową na świecie. Codziennością pracowników Urzędu jest poszukiwanie osób nielegalnie przybywających do USA, przemytników broni, narkotyków czy pieniędzy.

Natomiast seria „Na straży prawa” prezentuje pracę funkcjonariuszy służb granicznych, którzy chronią Australię przed nielegalnymi imigrantami, narkotykami i potencjalnymi terrorystami.

Policyjne akcje

Widzowie CBS Reality zobaczą również serię „Gliniarze na motocyklach”, która opowiada o elitarnej grupie wysoko wykwalifikowanych i znakomicie wyszkolonych oficerów patrolujących ruchliwe ulice Sydney. Gliniarze na motocyklach zabierają nas na przejażdżkę zatłoczonymi ulicami Sydney, gdzie podczas patrolu zatrzymują łamiących przepisy kierowców. Dzięki kamerom zainstalowanym na motocyklach i kaskach policjantów widzowie mogą znaleźć się w środku akcji, śledząc ich zmagania z łamiącymi prawo kierowcami.

W ramach cyklu „Na straży prawa” stacja pokaże również program „Rutynowa kontrola trzeźwości”. Produkcja przedstawia zakulisowe spojrzenie na pracę jednostek policji przeprowadzających rutynowe kontrole trzeźwości wśród kierowców w Sydney.