Bogdan Rymanowski gospodarzem porannego „Gościa Radia Zet”, Beata Lubecka popołudniu

  • Radio
  • Eurozet
Autor: rafs

Od 29 sierpnia Bogdan Rymanowski będzie gospodarzem porannej rozmowy Radia Zet. Beata Lubecka poprowadzi z kolei popołudniowe wydanie „Gościa Radia Zet”.

Swoją pierwszą rozmowę w „Gościu Radia ZET” Bogdan Rymanowski przeprowadzi w poniedziałek, 29 sierpnia. Audycji będzie można słuchać niezmiennie od poniedziałku do piątku po godz. 8:00. Pełna wersja porannego wywiadu będzie dostępna na Radiozet.pl oraz profilach stacji na Facebooku i YouTube.

Zaczynałem jako radiowiec i bardzo się cieszę, że znowu poczuję niepowtarzalną atmosferę radia. Będę w „Gościu Radia ZET” rozmawiać z najważniejszymi bohaterami dnia – politykami władzy, jak i opozycji. Będę też zapraszał ekspertów, którzy pomogą zrozumieć nam otaczający i coraz bardziej zmieniający się świat. Chciałbym, żeby te rozmowy były zarówno atrakcyjne i dynamiczne, jak i merytoryczne. Nie jest to proste zadanie, ale dam z siebie wszystko. Myślę, że razem z Beatą Lubecką, która poprowadzi popołudniowe rozmowy, stworzymy najlepszy duet „wywiadowców” radiowych w Polscemówi Bogdan Rymanowski

Rymanowski rano, Lubecka popołudniu

Beata Lubecka, która dotychczas prowadziła rozmowę rano, teraz będzie ją prowadziła popołudniu, po godzinie 17:00.  Program będzie miał nową formułę, bo stanie się publicystycznym podsumowaniem mijającego dnia. Od poniedziałku do piątku po godz. 17:00 będą w nim wywiady z czołowymi politykami i ekspertami komentującymi najważniejsze tematy i wydarzenia z ostatnich godzin. Dłuższa wersja rozmów będzie dostępna na Radiozet.pl oraz profilach społecznościowych stacji. Beata Lubecka związana jest z Radiem Zet od 2018 roku, prowadziła w nim poranną rozmowę. Wcześniej, przez 10 lat pracowała w Telewizji Polsat.

„Gość Radia ZET” w dwóch codziennych pasmach – porannym i popołudniowym – prowadzonych przez dwie różne, wybitne osobowości dziennikarskie takie jak Bogdan Rymanowski i Beata Lubecka, otwiera przed nami nową perspektywę publicystyczną. Przede wszystkim zapewnimy słuchaczom Radia ZET dostęp do najbardziej aktualnych komentarzy politycznych zarówno na początek, jak i na koniec dnia, kiedy już wiadomo, jaki temat najbardziej poruszył opinię publiczną. To szczególnie istotne w kontekście nadchodzących miesięcy i przyszłego roku wyborczego, kiedy w polskiej polityce będzie działo się bardzo dużo – mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Czym jest „Gość Radia Zet”?

„Gość Radia ZET” to najdłużej nadawany program stacji (nieprzerwanie od 1992 roku) i najstarsza audycja publicystyczna tego typu w polskim eterze. Jego pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym był Andrzej Woyciechowski – założyciel Radia ZET. Po nim prowadzili go również: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Konrad Piasecki i Beata Lubecka.