Bożonarodzeniowa ramówka RMF FM 2022 – co w niej?

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: rafs

RMF FM przedstawiło ramówkę na Święta Bożego Narodzenia. Nie zabraknie spotkań z gwiazdami oraz świątecznych przebojów.

W Wigilię w programie Daniela Dyka dziennikarze „Faktów RMF FM” i prowadzący „Poranną” i „Popołudniową rozmowę w RMF FM” rozmawiać będą o wszystkim, tylko nie o świętach. Między 14:00 a 17;00 będzie można ich lepiej poznać i lepiej zrozumieć ich punkt widzenia i spojrzenie na świat. Od 17:00 na antenie RMF FM będzie czterogodzinny koncert kolęd w wykonaniu najlepszych polskich artystów, często w oryginalnych aranżacjach. O 21:00 radio nada specjalne wydanie „Bajek dla dorosłych”. W nich Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Jacek Tomkowicz przedstawią nową interpretację „Opowieści wigilijnej”.

Boże Narodzenie w RMF FM

W Boże Narodzenie radio przedstawi gwiazdkowe przeboje w nowych aranżacjach. Goście radia przygotowali je dla słuchaczy w ramach akcji „Świąteczny mikrofon RMF FM”. Popołudniu Paweł Jawor przedstawi opowieści słuchaczy zebrane w studiu, co będzie połączone z akcją charytatywną. W jej ramach każda historia będzie równowartością jednego obiadu dla potrzebujących.

Drugi Dzień Świąt w RMF FM

26 grudnia Jacek Tomkowicz powie o kulisach powstawania radiowego serialu „Listy do ABCDEFG…byli nie do M” który miał premierę drugiego sezonu przed świętami. Darek Maciborek popołudniu w ramach „Gwiazda dzwoni zawsze dwa razy” połączy słuchaczy z najpopularniejszymi polskimi artystami. Będą oni mogli z nimi porozmawiać. Natomiast wieczorem Maciej Rybak przedstawi nominacje do plebiscytu „Przebój Roku RMF FM”. Akcja będzie miała swój finał pierwszego dnia 2023 roku.

RMF Classic w święta

W Wigilię od godziny 17:00 w stacji będzie koncert kolęd. Przez pierwszą godzinę usłyszeć będzie można fragmenty koncertu „Stare i Nowe Kolędy” Zbigniewa Preisnera, który będzie gospodarzem wieczoru, z udziałem m.in. Beaty Rybotyckiej, Edyty Krzemień, Macieja Balcara i Jana Karpiela Bułecki. Później na antenie pojawią się tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Wykonają je m.in. Kayah, Stanisława Sojki, Ani Rusowicz, Anny Marii Jopek, Haliny Mlynkovej, Alicji Majewskiej, Igora Herbuta, Michała Bajora czy Piotra Rubika.

W Boże Narodzenie gościem specjalnego wydania „NieDoMówień” Artura Andrusa będzie kucharz Karol Okrasa. Po 13:00 wywiad z Krzysztofem Zanussim o sposobie przedstawiania Bożego Narodzenia w kinematografii. W „Jasnej stronie świata” o świętach na Kubie, a od 18:00 spotkanie z dziennikarką Katarzyną Bosacką, która opowie o kulinarnym sąsiedztwie narodów polskiego i ukraińskiego. 26 grudnia radio m. in. odwiedzi Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Natomiast od godziny 18:00 będzie wielki finał Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów, połączony z losowaniem nagród dla uczestników. Stacja również podsumuje akcję „Najpiękniejsza Muzyka na Święta”.