Bundesliga wraca do Eleven Sports. Prawa już od rundy wiosennej sezonu 2024/2025

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Niemiecka Bundesliga powraca do telewizji! Eleven Sports pozyskało prawa do transmisji ligi niemieckiej.

Bundesliga będzie na antenie Eleven Sports już od rundy wiosennej sezonu 2024/2025. Wtedy zaczną obowiązywać „niewyłączne prawa” do pokazywania ligi. Będą mogli pokazać pięć najważniejszych spotkań z każdej kolejki Bundesligi i wybrane mecze 2. Bundesligi do końca tej kampanii. Wówczas jeszcze będą obowiązywać prawa do transmisji platformy streamingowej Viaplay, które kończy działalność w Polsce 30 czerwca 2025 roku.

Z tego względu Eleven Sports pozyska pełnię wyłącznych praw do Bundesligi i 2. Bundesligi od sezonu 2025/2026. Będzie je posiadać do końca sezonu 2028/2029.

Liga niemiecka jest bez wątpienia jedną z najsilniejszych na świecie, co pokazała obecna edycja europejskich pucharów – Borussia Dortmund dotarła do finału Ligi Mistrzów UEFA, a Bayer 04 Leverkusen zagrał w finale Ligi Europy UEFA. Cieszymy się, że po kilkuletniej przerwie te atrakcyjne rozgrywki wracają na anteny ELEVEN SPORTS i gwarantujemy, że nasi widzowie jak zawsze dostaną świetnie opakowany produkt. Bundesliga wraca do domu powiedział Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports

Wznawiając wcześniejszą współpracę z ELEVEN SPORTS, chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w budowanie udanego partnerstwa; także z naszymi fanami poza granicami Niemiec. Polska zajmuje szczególne miejsce w sercu Bundesligi, konsekwentnie wzbogacając nasze rozgrywki o najwyższej klasy talenty piłkarskie, które mają swój udział w budowaniu dziedzictwa naszej ligi. Do tej pory z klubami Bundesligi kontrakty podpisało 117 polskich zawodników, czyli więcej niż we wszystkich innych czołowych ligach europejskich razem wziętych. Zainteresowanie Bundesligą wzrosło również w 2023 roku, a liczba jej fanów w Polsce zwiększyła się o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jesteśmy podekscytowani ciągłym rozwojem i sukcesami Bundesligi na tym kluczowym rynku.” – powiedział Peer Naubert, International Chief Marketing Officer Bundesligi.

Przypomnijmy, że Eleven Sports posiada również prawa do transmisji Pucharu Niemiec. Te prawa obowiązują do końca sezonu 2025/2026.

Dla ligi niemieckiej to oznacza powrót do Eleven Sports po czterech latach przerwy.  Wcześniej grupa stacji należących do Grupy Polsat Plus posiadała prawa od sezonu 2017/2018, a w ramach sublicencji mecze pokazywał również Canal+.