Wideo

„To był dzień na świecie” wraca na antenę Polsat News

  • Polsat
Autor: mnie

Od 4 czerwca magazyn „To był dzień na świecie” będzie emitowany równolegle w Polsat News i Polsat News 2. Program nadal będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o 21:00.

Magazyn wraca na główną informacyjną antenę Polsatu po kilkuletniej przerwie. „To był dzień na świecie” był pokazywany w Polsat News od początku nadawania kanału, czyli od czerwca 2008 roku do kwietnia 2013 roku. Następnie „To był dzień na świecie” został zastąpiony cotygodniowym programem „Tydzień na świecie”, który jednak został usunięty z ramówki w marcu 2014 roku. W czerwcu 2014 roku „To był dzień na świecie” powrócił na wizję. Od tego czasu jest nadawany w Polsat News 2.

W tym tygodniu w Polsat News 2 była testowana nowa formuła „To był dzień na świecie”. W programie pojawia się więcej materiałów filmowych, także o lżejszej tematyce czy dotyczących wpływu polityki międzynarodowej na Polskę. Magazyn ma teraz charakter bardziej informacyjny niż wcześniej, choć nadal jest w nim obecna część publicystyczna. Gospodarzami „To był dzień na świecie” pozostają Grzegorz Dobiecki i Jan Mikruta.

Pod koniec środowego wydania magazynu Grzegorz Dobiecki wspomniał o zmianach, które są wprowadzane w formule programu:

„Szanowni widzowie, nasz magazyn też zmienia formę, ale jakakolwiek będzie jeszcze jej ewolucja, jedno możemy obiecać na pewno – pozostaniemy z koszulą w spodniach”.