Były premier Wielkiej Brytanii dołącza do zespołu kanału informacyjnego

  • Telewizja
Autor: rafs

Stacja GB News wzmacnia się o nowego członka, który przechodzi do telewizji informacyjnej z polityki.

Do ekipy GB News dołączy premier Wielkiej Brytanii i lider Partii Konserwatywnej w latach 2019-2022, Boris Johnson. Swoje stanowisko stracił na skutek skandalu związanego z organizowanymi imprezami podczas lockdownów w pandemii COVID-19 oraz mianowania oskarżonego o molestowanie seksualne Chrisa Pinchera na wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Konserwatystów. Johnson dołączy do zespołu GB News od początku stycznia 2024 roku.

W komunikacie prasowym można przeczytać, że Boris Johnson będzie występował w stacji w roli prezentera, twórcy programów oraz komentatora. Jego program będzie dotyczył siły Brytyjczyków na całym świecie. Były premier będzie prowadził także okazjonalnie programy specjalne.

GB News to stacja z lojalna i wzrastającą oglądalnością. Jestem podekscytowany by móc powiedzieć, że dołączę wkrótce do nich. Zaprezentuję moje szczere opinie o sprawach światowych. Powiem o ogromnych okazjach dla globalnej Brytanii – tak samo jak o wyzwaniach – i dlaczego nasze wielkie dni jeszcze nadejdąpowiedział Boris Johnson, były premier Wielkiej Brytanii.

Jestem podekscytowany, że mogę powiedzieć – GB News ma Borisa. Jesteśmy niebywale dumni, że dołączy on do rodziny GB News, głównie dlatego, że będziemy mieli wstrząsający rok dla polityki tutaj i wzdłuż Atlantyku. Boris jest najbardziej wpływowym premierem naszej generacji i jego wyjątkowe spojrzenia na sprawy krajowe i światowe będą mocnym uderzeniem dla naszych widzów i słuchaczy. Tak samo jak w przypadku jego umiejętności politycznych, jest utalentowanym dziennikarzem i autorem. Stąd nie możemy się doczekać współpracy z nim, co będzie rzeczą „must-see” w telewizjimówi Michael Booker, szef redakcji GB News.

O stacji GB News

GB News powstała 13 czerwca 2021 roku. Stacja skupia się na komentarzach politycznych, zawierając również elementy stacji informacyjnej. Telewizja promuje polityków Partii Konserwatywnej i zwolenników Brexitu. Oprócz Johnsona w stacji swoje programy ma Jacob Rees-Mogg, ale także Nigel Farage. GB News jest trzecią najchętniej oglądaną stacją informacyjną w Wielkiej Brytanii.

Według stanu na sierpień 2023 roku, GB News jest również przedmiotem siedmiu dochodzeń ze strony brytyjskiego regulatora mediów, Ofcomu. Dotyczą one złamania zasady bezpartyjności dziennikarzy. Stanowi ona, że poza wyjątkowymi okolicznościami, nie powinni oni pełnić roli czytających wiadomości, reporterów lub też prowadzących rozmowy.