Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu Sport. Sensacyjny transfer

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: rafs

Znany komentator Polsatu Sport żegna się z największą telewizją sportową w Polsce.

Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu Sport. Informację na portalu X przekazał w piątek, 12 kwietnia Mateusz Borek, jeden z właścicieli Kanału Sportowego, komentator Telewizji Polskiej i Viaplay, w przeszłości współpracownik Polsatu.

Według jego informacji, Kowalski ma zostać doradcą zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej do spraw komunikacji.

Widzowie komentujący na portalu X nie są jednak optymistycznie nastawieni co do tego wyboru PZPNu. Zarzucają mu banowanie kont użytkownikom na Twitterze (obecnie x) za wypowiedzi, z którymi się nie zgadzał.

Dziennikarz był związany z Telewizją Polsat od 1999 roku. Był w niej komentatorem spotkań Ligi Mistrzów UEFA, Fortuna 1. ligi oraz spotkań reprezentacji narodowych. Współtworzył program „Cafe Futbol”. W jego ramach był autorem cyklu felietonów „Cezary z pazurem”, w którym komentował wydarzenia w piłce nożnej. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w “Sporcie”. Swoje artykuły publikował m.in. „Życiu Warszawy”, „Super Expressie”, „Fakcie”, “Dzienniku Polska: The Times” i „Sieci”.

Liga Mistrzów UEFA już nie w Polsacie. Co z Ligą Konferencji i Ligą Europy?

Telewizja Polsat utraciła prawa do transmisji spotkań Ligi Mistrzów UEFA od sezonu 2024/2025. Wracają one do Canal+, który wygrał przetarg na prawa do ich emisji. Według informacji portalu Meczyki.pl, Polsat ma pozyskać prawa do transmisji Ligi Europy i Ligi Konferencji UEFA. Nie ma jednak wciąż potwierdzenia ze strony stacji, że wygrała przetarg.