Rusza Co jest grane 24 Festival 2019. Wśród atrakcji „Wielki test z klasyki rocka”

  • Prasa
  • Radio
  • Agora
  • Magazyny
Autor: mbog

14 i 15 czerwca na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbywać się będzie czwarta edycja „Co jest grane 24 Festival”. Podczas festiwalu wystąpią artyści polskiej sceny muzycznej. Ponadto na uczestników czekać będą seansy filmowe w Kinie Festiwalowym.

Festiwal otworzy „Wielki test z klasyki rocka”. W walce na wiedzę o klasyce rocka zmierzą się drużyny gwiazd muzyki, sceny i sportu, a także słuchacze Rock Radia – zwycięzcy eliminacji. Zaproszenie do udziału w teście przyjęli m.in.: Olga Borys, Odeta Moro, Natalia Sikora, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Zygmunt Chajzer i Wojciech Cugowski. Współorganizatorem zabawy jest Rock Radio. Przebieg testu będzie relacjonowany na antenie stacji od godziny 15:30.

Ponadto 14 i 15 czerwca na uczestników wydarzenia czekać będą spotkania z artystami, którzy będą podpisywali swoje płyty. Dodatkowo w ramach Kina Festiwalowego pojawią się filmy muzyczne i pasmo produkcji młodzieżowych. Organizatorzy przygotowali także specjalną strefę dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli wziąć udział m.in. w minispektaklach, warsztatach plastycznych, akademii żeglarza, a także spędzić czas w specjalnej przestrzeni do gier i zabaw.

Podczas festiwalu nie zabraknie też czołowych muzyków. Na dwóch scenach tegorocznej edycji wystąpi 16 polskich artystów i zespołów. Pierwszego dnia „Co jest grane 24 Festival” pojawią się: O.S.T.R., Daria Zawiałow, Paweł Domagała, Waglewski Fisz Emade, Lao Che, Rasmentalism, Baranovski oraz Tęskno. Natomiast w sobotę wystąpią: Łąki Łan, Mazolewski/Porter, Mela Koteluk, Smolik/Kev Fox, Ralph Kamiński, Eabs, Novika i Mery Spolsky.

Szczegóły dotyczące biletów i karnetów na „Co Jest Grane 24 Festival 2019” są dostępne na stronie internetowej wydarzenia. Podobnie jak w ubiegłym roku, dla uczestników imprezy wszystkie wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski będą w tych dniach za darmo.