Kanał Sportowy, Meczyki, Kanał Zero. Specjalne programy na EURO 2024 w internecie

  • Kanał Sportowy
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Zbliżają się piłkarskie mistrzostwa Europy, które w czerwcu i lipcu odbędą się w Niemczech. Kanały obecne na platformie YouTube przygotowały swoją ofertę na ten turniej.

W tym artykule skupimy się na trzech redakcjach – Kanał Sportowy, Kanał Zero i Meczyki. Przedstawimy ofertę, jak i osoby, które będą tworzyły programy z okazji turnieju.

EURO 2024 w Kanale Sportowym

Z okazji turnieju o mistrzostwo Europy Kanał Sportowy zaprosił do współpracy stałych ekspertów kanału (Artur Wichniarek, Igor Lewczuk, Marcin Borzęcki, Tomasz Lipiński, Robert Podoliński, Wojciech Kowalczyk), ale także tych na okres turnieju (Jerzy Engel, Kazimierz Węgrzyn, Radosław Gikiewicz, Arkadiusz Onyszko, Radosław Gilewicz, Jerzy Brzęczek).

Kanał Sportowy ma współpracować z TVP Sport jako oficjalnym nadawcą turnieju w Polsce. Kanał wysyła również korespondentów do Niemczech – Adama Sławińskiego, Sławomira Peszkę i Artura Wichniarka. Mieli zakupić ponadto sprzęt umożliwiający transmisje live z każdego miejsca.

fot. YT Kanał Sportowy

W ramówce będą programy takie jak „Moc Euro”, „Do Boju Polsko!” (programy o reprezentacji Polski), a także pasma poranne, południowe, popołudniowe i wieczorne (Hejt Parki po ostatnim meczu). Kanał postawi na streamy IRL (in real life), które sprawdziły się między innymi po galach KSW, czy też po ostatniej kolejce Ekstraklasy.

EURO 2024 w Kanale Zero

EURO 2024 w Kanale Zero zapowiedział w swoim koncie na portalu X Krzysztof Stanowski. Wśród głównych gości mają być między innymi Wojciech Kowalczyk (dzielone obowiązki z Kanałem Sportowym),  Andrzej Twarowski, Łukasz Trałka, Przemysław Pełka i Przemysław Rudzki. Niewykluczone, ze skład będzie poszerzany o innych ekspertów. Programy mają być nadawane codziennie, więc niewykluczone, że będą to wieczorne podsumowania dnia.

EURO 2024 w Meczykach

W ramach swojego kanału na YouTube portal Meczyki będzie emitował programy na żywo i vlogi. W Niemczech mają pracować Tomasz Włodarczyk, Maja Strzelczyk (także TVP), Łukasz Wiśniowski, Mateusz Święcicki (także komentator TVP) i Samuel Szczygielski. Natomiast w studiu w Warszawie zostaną Radosław Przybysz, Maciej Łuczak, Dawid Dobrasz, Janusz Basałaj i Błażej Łukaszewski.

W ramówce będą programy na żywo takie jak „Euro Insajder” (poranny program), Euro Raport, International Level, Euro Raport oraz studia przy meczach reprezentacji. Jako vlogi będą realizowane programy Tomasza Włodarczyka, Mateusza Święcickiego, analizy Michała Zachodnego z Viaplay, wywiady Mai Strzelczyk oraz kulisy turnieju.