Cykl „Fajnie, że jesteś, Polsko!” od 20 października w Radiu Złote Przeboje

  • Radio
  • Agora
Autor: mbog

Od 20 października w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 14:00 na antenie Radia Złote Przeboje będzie emitowany cykl „Fajnie, że jesteś, Polsko!”. Piotr Jaworski ruszy w Polskę, aby porozmawiać z gośćmi o sukcesach naszego kraju na przestrzeni ostatnich stu lat. Audycja powstaje w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

W pierwszej odsłonie cyklu „Fajnie, że jesteś, Polsko!” Piotr Jaworski wybierze się na spacer po Gdyni. W mieście powstałym w okresie międzywojennym prowadzący opowie o sukcesie Polski w tamtym czasie.

W następne weekendowe popołudnia, do 11 listopada, prowadzący odwiedzi kolejne miasta. Porozmawia m.in. z profesorem Andrzejem Bochenkiem, który razem z profesorem Zbigniewem Religą uczestniczył w pierwszych udanych transplantacjach serca. Piotr Jaworski spotka również byłego prezydenta Polski i legendę „Solidarności” – Lecha Wałęsę. Dodatkowo, na antenie Radia Złote Przeboje pojawią się głosy artystów i gwiazd, którzy opowiedzą, czym dziś jest dla nich Polska.

Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory. Nadaje m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć największe przeboje lat 80. i 90. aż po współczesne oraz uznane klasyki z lat 60. i 70.