Speed: Niebezpieczna prędkość

Cykl filmowy „Szkoła jazdy” w lipcu na TNT

mbog

W lipcowe, niedzielne wieczory telewizja TNT pokaże filmy z czterema kółkami w roli głównej. W ramach cyklu „Szkoła jazdy” widzowie zobaczą produkcje takie jak: „Speed: Niebezpieczna prędkość”, „Drive”, czy „Ricky Bobby – Demon prędkości”.

Speed: Niebezpieczna prędkość

5 lipca stacja pokaże film z Dennisem Hopperem i Sandrą Bullock w rolach głównych. Doświadczony przestępca, Howard Payne wpada na pomysł kolejnego ataku. Porywa miejski autobus pełen pasażerów i instaluje pod nim bombę. Ładunek programuje tak, by automatycznie uległ detonacji, kiedy pojazd przestanie zachowywać prędkość 50 mil na godzinę.

Pasażerowie wpadają w panikę, a kierowca zostaje ranny. Kierownicę przejmuje jedna z podróżnych – Anna. Do wnętrza jeżdżącej pułapki przedostaje się też funkcjonariusz S.W.A.T. Jack Traven , który w przeszłości miał już do czynienia z Paynem. Wspólnie z Anną zrobi wszystko, by uratować pasażerów i unieszkodliwić przestępcę.

„Speed: Niebezpieczna prędkość” w niedzielę, 5 lipca o godzinie 21:00 na TNT.

Drive

Główny bohater filmu „Drive” jest typem niepokornego buntownika, który bardzo lubi ryzyko. Zarabia na życie jako kaskader, a w nocy pracuje jako kierowca, którego chętnie wynajmują miejscowi gangsterzy. Jego zleceniodawcy nazywają go Driver (w tej roli Ryan Gosling), ponieważ nigdy nie zdradził swojego imienia. Pewnego dnia poznaje Irene (Carey Mulligan) i kompletnie traci dla niej głowę. Ten związek przysporzy mu jednak wielu dodatkowych zmartwień, a historia tego uczucia pełna będzie niebezpiecznych pościgów samochodowych i adrenaliny.

Film „Drive” będzie można obejrzeć 12 lipca o godzinie 21:00 na TNT.

Mad Max 2: Wojownik szos

Po nuklearnym konflikcie, świat jest całkowicie spustoszony. Mieszkańcy Australii żyją w domach przypominających jednostki wojskowe, a towarem deficytowym staje się benzyna. W tych okolicznościach głównym bohater filmu „Mad Max 2: Wojownik szos” (Mel Gibson) przemierza kolejne miejscowości poszukując paliwa.

Podczas swojej podróży przez bezdroża spotyka człowieka, który obiecuje, że wskaże mu drogę do starej rafinerii. Gdy tam docierają, okazuje się, że fabryka jest okupowana przez grupę przestępców pod przywództwem tajemniczego Humungusa. Max ma zamiar ukrócić przestępczy proceder.

Emisja „Mad Max 2: Wojownik szos” 19 lipca na TNT.

Ricky Bobby – Demon prędkości

Na zakończenie lipcowego cyklu „Szkoła jazdy” telewizja TNT pokaże historię niepokonanego kierowcy wyścigowego. Pasmo sukcesów może się jednak skończyć, gdyż na sportowej arenie Formuły 1 pojawia się nieznany dotąd, francuski kierowca. Także poza torem wyścigowym w życiu bohatera nie dzieje się dobrze. Żona sportowca porzuca go dla jego najlepszego przyjaciela.

„Ricky Bobby – Demon prędkości” w niedzielę, 26 lipca o godzinie 21:00 na TNT.

Logo TNT

TNT

Stacja telewizyjna pokazująca kultowe filmy i seriale. TNT rozpoczęło nadawanie w Polsce w październiku 2015 roku. Właścicielem stacji jest Turner Broadcasting System, nadawca między innymi Cartoon Network i Boomerang.