Danuta Holecka odchodzi z Telewizji Polskiej. Długi okres wypowiedzenia

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

Zmiany w Telewizji Polskiej. Według informacji portalu natemat.pl, Danuta Holecka, szefowa „Wiadomości TVP” ma zakończyć swoją współpracę z telewizją rządową.

Według dwóch niezależnych źródeł w TVP serwis informuje, że dokumenty zostały podpisane, a szefowa „Wiadomości TVP1”  ma odejść we wtorek, 12 grudnia. Ma one nastąpić za porozumieniem stron. Holecka jednocześnie zachowa roczny okres wypowiedzenia. Portal kontaktował się z nią, początkowo zaprzeczyła, ale potem nie chciała tego komentować. Portal gazeta.pl z kolei informował, że trwa teraz w TVP rozwiązywanie umowy między Danutą Holecką a jej firmą D.D.H. Studio „V”, na podstawie której prowadziła „Wiadomości”. Holecka więc pracowała na podstawie umowy B2B, a także umowy o pracę z nadawcą publicznym. 

Zmiany w Telewizji Polskiej – kto odchodzi oprócz Holeckiej?

Odejście Danuty Holeckiej jest najpewniej związane z planowanymi zmianami w mediach publicznych przez nową koalicję rządzącą. Donald Tusk zapowiadał w kampanii wyborczej, że będą potrzebować 24 godzin, aby zmienić telewizję rządową w telewizję publiczną. Prawdopodobnie on i jego rząd zostaną wybrani przez Sejm RP 11 i 12 grudnia. Z Telewizji Polskiej odeszli Karol Jałtuszewski, Damian Diaz i Bartłomiej Graczak, którzy byli reporterami serwisu nadawanego o 19:30 w TVP1 i TVP Info.

Danuta Holecka – historia pracy w Telewizji Polskiej

Danuta Holecka w TVP pracowała od 1993 roku. Wtedy wygrała organizowany przez publicznego nadawcę casting. Początkowo realizowała relacje z Senatu RP, a potem prowadziła boczne wydania „Wiadomości”.  Do programu o 19:30 awansowała w styczniu 1997 roku. Wtedy prowadziła program w duecie z Filipem Łobodzińskim. Było to przez 6 miesięcy. Następnie Holecka prowadziła ten program w latach 2003-2004, a także w okresie kwiecień-październik 2010 roku. Potem wróciła do niego 13 stycznia 2016 roku. Od 1 maja 2019 roku była szefową programu „Wiadomości TVP”. Prezentowała ponadto od 2005 „Kurier” w TVP3, od 2007 roku serwisy, a także program „Minęła 20” w TVP Info, a od 2013 do 2018 „Echa dnia” i „Dziennik Regionów” w TVP Regionalna/TVP3. W ostatnich latach prowadziła programy „Wiadomości TVP”, „Gość Wiadomości”, a także „Minęła 20”. Była również gospodynią wieczorów wyborczych realizowanych przez telewizję publiczną.