Dawid Andres „Na tropie dzikich zwierząt” w Discovery Channel

  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mab

Dawid Andres po raz trzeci wyruszy w wyprawę, aby na własne oczy zobaczyć niesamowite zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tym razem jego towarzyszem będzie 11-letni Stefan.

Dawid Andres i Stefan, 11-letni miłośnik zwierząt, wspólnie wyruszą na poszukiwania wyjątkowych gatunków w ich naturalnym środowisku. Czeka ich naprawdę daleka podróż, ponieważ tym razem szlak wyprawy przebiegnie przez odległe Chiny oraz Australię.

Przygoda Dawida i Stefana rozpocznie się w chińskiej prowincji Syczuan, gdzie odwiedzą Chengdu – chińskie miasto słynące nie tylko ze znakomitej kuchni, ale także z powodu Bazy Badawczej Hodowli Pand Wielkich. To właśnie tu prowadzone są badania nad tym gatunkiem oraz podejmowane działania na rzecz jego ochrony. Dawid i Stefan przyjrzą się pandom w ich naturalnym środowisku i poznają ich zwyczaje. Będąc w Chinach postarają się odnaleźć również znacznie mniejsze i trudniejsze do spotkania pandy czerwone, a także przyjrzą się życiu kóz.

W dalszej części wyprawy podróżniczy duet dotrze do Australii – ojczyzny koali i diabłów tasmańskich. Ten różnorodny kontynent jest pełen niesamowitych gatunków zwierząt. Dawid i Stefan na wybrzeżu i w porcie Melbourne poszukają pingwinów małych, przemierzą pustynię, aby odnaleźć wielbłądy oraz zajrzą na południowy wschód kraju, aby przyjrzeć się zwyczajom papug kakadu.

Trzeci sezon „Na tropie dzikich zwierząt” widzowie będą mogli oglądać w środy o godzinie 14:30 w Discovery Channel.