Daytona 500 w Motowizji. Kiedy transmisja?

  • Telewizja
Autor: rafs

Rozpoczyna się sezon NASCAR Cup Series.

Na torze Daytona International Series w Daytona Beach rozpoczyna się kolejny sezon walki o mistrzostwo NASCAR Cup Series. Około 100 dni temu poznaliśmy mistrza pucharowej serii NASCAR w sezonie 2023. Zacięta walka toczyła się aż do ostatnich okrążeń wyścigu na torze Phoenix Raceway. Najlepszym z finałowej czwórki okazał się Ryan Blaney i to właśnie on rozpocznie nowy sezon jako urzędujący mistrz.

W 2024 roku na torach pucharowej serii NASCAR zadebiutują nowe wersje samochodów Toyoty oraz Forda. Japońska marka odświeżyła nieco design swojego modelu Camry, który teraz legitymuje zdecydowanie bardziej agresywnym wyglądem i dopiskiem XSE. Ford zaprezentował nowego Mustanga już w listopadzie ubiegłego roku. Jego nowa rewizja nosi nazwę Dark Horse.

Gdzie oglądać NASCAR Cup Series 2024?

NASCAR Cup Series będzie można oglądać w Polsce w Motowizji. To dziewiąty sezon transmisji serii pucharowej NASCAR w tej stacji. W przeszłości były one obecne w Sportklubie. Motowizja pokaże większość wyścigów w sezonie na żywo. Transmisja z wyścigu Daytona 500 rozpocznie się w niedzielę, 18 lutego studiem o godzinie 20:30. Te pojawi się również przy kilku innych wyścigach w tym roku. Podobnie jak w poprzednich latach wyścigi skomentują Michał Budziak i Szymon Tworz, do których w tę niedzielę dołączy Krzysztof Woźniak. Na przestrzeni sezonu skład komentatorski będzie poszerzany o gości ze świata motorsportu.

Następne rundy odbędą się na torach w Atlancie (25.02, 21:00), Las Vegas (3.03, 21:30), Phoenix (10.03, 21:00), Bristol (17.03, 20:30) i Austin – Circuit of The Americas (24.03, 20:30).