DAZN będzie nadawał w Polsce rozgrywki NFL. Sprawdź od kiedy

  • Internet
  • Serwisy wideo
Autor: rafs

Platforma streamingowa DAZN podpisała umowę z National Football League w sprawie praw do transmisji ligi futbolu amerykańskiego.

O umowie poinformowano we wtorek, 7 lutego w komunikacie prasowym. Zawarto ją na 10 lat. Dzięki niej między innymi w Polsce platforma DAZN będzie pokazywać wszystkie mecze sezonu zasadniczego, play-offy, Super Bowl, mecze w ramach Red Zone oraz spotkania archiwalne. Umowa na NFL Game Pass International będzie obowiązywała od września 2023 roku, kiedy to rozpocznie się nowy sezon ligowy. NFL GPI ma umożliwić fanom ligi poza Stanami Zjednoczonymi na oglądanie w każdym kraju, gdzie jest dostępny DAZN poza Chinami spotkań przez stronę lub aplikację mobilną.

Globalny rozwój NFL to strategiczny priorytet dla ligi i naszych 32 klubów. Jesteśmy podekscytowani partnerstwem z DAZN, które pomoże nam przyspieszyć osiągnięcie tego celu. Zawsze nim jest zwiększanie dostępności spotkań dla tak wielu fanów, jak to możliwe i jesteśmy przekonani, że technologia oferowana przez DAZN pozwoli milionom widzom na całym świecie oglądać ligę, z nową generacją fanów włączniemówi komisarz ligi NFL, Roger Goodell.

Na ten moment nie wiadomo, czy w Polsce w ramach DAZN będzie lokalny komentarz, czy wszystkie transmisje będą emitowanie po angielsku. Amerykańskie rozgrywki transmituje w Polsce również Viaplay. Platforma ma prawa do NHL i MLB. Liga hokejowa NHL ma niektóre spotkania nadawane z polskim komentarzem. Mecze rozgrywek ligi bejsbolowej MLB nie są natomiast obsadzane polskimi komentatorami. Tutaj najczęściej widzowie mogą posłuchać oryginalnego, amerykańskiego komentarza.

NFL to sport najwyższej klasy, stąd DAZN jest niebywale podekscytowane, że liga wybrała nas jako ich międzynarodowego partnera. DAZN jest jedyną spółką, która jest skupiona na dostarczaniu najlepszego doświadczenia dla fanów na całym świecie i jestem pewien, że zaoferujemy niezwykłe widowiska fanom NFL, pomagając jednocześnie lidze w zaangażowaniu w nowe rynki i grupy społeczne w fenomen sportowy, jakim jest NFL. Nie możemy się doczekać, by zaoferować naszym klientom całą dramaturgię, pasję i ekscytację, którą oferuje NFL, tak jak my będziemy kontynuować tworzenie miejsca dla fanów sportudodaje CEO DAZN, Szaj Segiew.

Ile kosztuje DAZN w Polsce?

W Polsce platforma DAZN głównie transmituje walki bokserskie i gale MMA. Wybrane wydarzenia opatrzone są polskim komentarzem. Do 20 maja 2022 roku dostęp do niej kosztował 7,99 zł miesięcznie. Od 21 maja zeszłego roku za miesięczny dostęp do DAZN trzeba zapłacić 39,99 złotych. Pakiet można wykupić tutaj. Niewykluczone, że z uwagi na nowe prawa cena w tym roku wzrośnie.

Gdzie oglądać tegoroczne Super Bowl?

W Polsce mecz o mistrzostwo NFL – Super Bowl będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek 12/13 lutego na antenie TVP Sport. Stacja jest dostępna za darmo w naziemnej telewizji cyfrowej. Mecz będzie dostępny także za pośrednictwem internetu, w serwisie tvpsport.pl. Spotkanie Kansas City Chiefs z Philadelphia Eagles rozpocznie się o godzinie 0:30 w poniedziałek. Studio rozpocznie się o godzinie 23:55 w niedzielę, 12 lutego.  Mecz jest w ramówce do godziny 4:10. Mecz skomentują Piotr Bera i Jakub Kazula.