Discovery Channel pokaże dokument o misji kosmicznej SpaceX i NASA

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

W środę, 10 czerwca Discovery Channel wyemituje dokument „Amerykański powrót w kosmos”. Produkcja opowiada o najgłośniejszej misji kosmicznej ostatnich lat – DEMO-2.

Po latach przygotowań i testów, wspólny projekt firmy Elona Muska – SpaceX oraz Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA zakończył się 30 maja sukcesem. Po niemal 10-letniej przerwie z terenu USA wystartował pierwszy załogowy lot w kosmos. Rakieta „Falcoon 9” o godzinie 21:22 czasu polskiego ruszyła w podróż z przylądka Canaveral na Florydzie. Na pokładzie statku znalazło się dwóch amerykańskich astronautów – Robert Behnken i Douglas Hurley.

Discovery Channel pokaże kulisy i szczegóły dotyczące startu statku kosmicznego „Crew Dragon”. W dokumencie „Amerykański powrót w kosmos” nie zabraknie komentarzy astronautów, inżynierów i ekspertów. Ponadto w filmie pojawi się unikalna relacja z odpalenia rakiety i jej lotu na orbitę.

Film dokumentalny „Amerykański powrót w kosmos” będzie można obejrzeć w środę, 10 czerwca o godzinie 23:00 w Discovery Channel.