Discovery Communications przejęło właściciela TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Dzisiaj doszło do zakończenia finalizacji transakcji przejęcia przez Discovery Communications spółki Scripps Network Interactive, która jest właścicielem Grupy TVN.

Dzięki tej transakcji, Discovery stało się globalnym liderem rozrywki telewizyjnej. Jak zapowiada nadawca, w ciągu roku będą dostarczać widzom ponad 8 tysięcy godzin oryginalnych produkcji we wszystkich mediach.  Spółka po zakończeniu transakcji zmieni nazwę na Discovery.  Wspomniany rebranding ma wspierać strategię opowiadania prawdziwych historii przez gatunki telewizyjne.  Połączenie spółek ma pomóc w stworzeniu jeszcze bardziej atrakcyjnej oferty dla polskiego widza.

Dzisiaj stajemy się jeszcze silniejszą i bardziej zdywersyfikowaną firmą medialną, do której należy portfolio marek telewizyjnych cieszących się uznaniem na całym świecie. – powiedział David Zaslav, President i CEO w DiscoveryJako wiodący koncern medialny, nowe Discovery będzie bawić, edukować i inspirować widzów na całym świecie poprzez wszystkie platformy. Co więcej, reklamodawcom i dystrybutorom zaoferujemy nowe możliwości dotarcia do najbardziej pożądanych grup docelowych, na niespotykaną dotąd skalę. Dzięki fuzji stworzymy też zupełnie nową wartość dla wszystkich naszych interesariuszy.

Discovery, dzięki połączeniu spółek, stało się także właścicielem grupy TVN, która jest wiodącą grupą medialną w Polsce. Nasz kraj od wielu lat jest jednym z najważniejszych rynków dla Discovery na świecie. Jim Samples, prezes zarządu i dyrektor zarządzający TVN S.A  stwierdził, że zakończenie transakcji połączenia Scripps Networks Interactive z Discovery Communications to niezwykle ważny moment w historii TVN.

 Będąc częścią nowej globalnej organizacji, mamy szansę promować polskie osiągnięcia telewizyjne na całym świecie. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem i potencjałem produkcyjnym, sprawdzonymi partnerami oraz charyzmatycznymi gwiazdami, TVN będzie odgrywał ważną rolę w strategii nowej firmy. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć się ze znakomitym zespołem Discovery i zacząć razem tworzyć nową jakość w produkcji treści telewizyjnych – tłumaczy Jim Samples

Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA podkreśliła z kolei, że:

Od ponad 20 lat Discovery i TVN dostarczają polskim widzom najwyższej jakości rozrywki i pomagają im poznawać otaczający świat. Z podziwem obserwowałam rozwój TVN i bardzo się cieszę, że odtąd będziemy już wspólnie inspirować widzów w Polsce. W tej chwili otwiera się przed nami wiele możliwości. Będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby odbiorców i partnerów, wykorzystując potencjał telewizji linearnej oraz innych platform.