Discovery Sports z prawami do Laver Cup na kolejne 10 lat

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Discovery Sports pozyskało prawa do transmisji Laver Cup w Europie w latach 2021 – 2030. Umowa obejmuje pełne prawa w kanałach otwartych, płatnych oraz na platformach digitalowych.

Laver Cup to trzydniowe turniej, podczas którego najlepsi tenisiści z Europy rywalizują ze sportowcami z pozostałych kontynentów. Zawodnicy rywalizują w formacie singlowym i deblowym. Za wygranie meczu w 1. dniu drużyna otrzymuje 1 punkt, w drugim 2 punkty, a w trzecim dniu aż 3 punkty. Pierwsza drużyna, która zdobędzie 13 punktów wygrywa Laver Cup. Turniej został zainaugurowany w 2017 roku przez firmę TEAM8 założoną przez Rogera Federera. Zawody nazwane są na cześć 11-krotnego mistrza Wielkiego Szlema Roda Lavera.

Discovery Sports podpisało dziesięcioletnią umowę na pokazywanie Laver Cup w całej Europie w latach 2021 – 2030, powiększając portfolio praw tenisowych – na początku września Discovery Sports przedłużyło na kolejną dekadę prawa do Australian Open. Relacje z Laver Cup będą dostępne dla widzów na wszystkich europejskich rynkach za pośrednictwem kanałów i platform cyfrowych Discovery, w tym za pośrednictwem Eurosportu, discovery+, a w Polsce także serwisu player.pl. W 2021 roku turniej odbędzie się w Bostonie.