„Dlaczego?” – nowy format wideo na Gazeta.pl

  • Internet
  • Agora
Autor: rafs

Gazeta.pl zaprasza na premierę nowego formatu wideo stworzonego z myślą o młodych odbiorcach. W sobotę, 28 maja na stronie głównej portalu pojawi się cykl wideo „Dlaczego?”, który w przystępny sposób objaśni widzom interesujące zagadnienia.

Najnowszy cykl „Dlaczego?”, skierowany do młodych widzów, jest inspirowany najpopularniejszymi pytaniami, jakie Polacy wpisują do internetowych wyszukiwarek. Seria będzie miała swoją premierę już w najbliższą sobotę, 28 maja o godzinie 10:00 na stronie głównej Gazeta.pl oraz w serwisie Next.Gazeta.pl. Kolejne odcinki cyklu będą co tydzień.

W Gazeta.pl wciąż rozwijamy ofertę wideo, aby zapewniać naszym widzom angażujące treści. Coraz więcej z nich powstaje z myślą o generacji Z, która przede wszystkim poszukuje autentyczności. Seria „Dlaczego?” jest odpowiedzią na te oczekiwania i wierzymy, że spotka się z dużym zainteresowaniemmówi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl i dyrektor ds. rozwoju treści wideo.

Twórcą serii „Dlaczego?” jest Sebastian Wasilewski, dziennikarz i reporter, który wcześniej pracował m.in. dla TVN24.

Tworząc cykl „Dlaczego?”, analizowaliśmy popularne hasła w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Na tej podstawie wybraliśmy tematy kolejnych odcinkówtłumaczy autor nowego formatu realizowanego dla portalu Gazeta.pl.

Format konsultowany naukowo

Wśród zagadnień są m.in. technologia 5G, rosnące ceny, przyjaźnie czy pensje zawodowych piłkarzy. Pierwszy odcinek serii będzie poświęcony szkolnym ocenom. Za merytoryczne opracowanie programu odpowiadają naukowcy z Politechniki Gdańskiej.

Nauka nie jest tylko dla naukowców, ale opowiadanie o niej w przystępny sposób to często duże wyzwanie. Twórcy programu „Dlaczego?” pokazują, że można to robić ciekawie i efektownie: językiem filmu, a jednocześnie językiem młodzieży. Na Politechnice Gdańskiej cenimy sobie ludzi odważnych i niepokornych, z głowami pełnymi pomysłów, a ten cykl i jego bohaterowie są tego świetnym przykładem mówi profesor Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, która jest koproducentem programu.

Premiera serii 28 maja na stronie Gazeta.pl.