Do TVP2 wróciła „Panorama”. Jak wyglądał pierwszy program?

  • TVP
Autor: rafs

Na antenę TVP2 wróciła „Panorama”. Pierwsze wydanie odświeżonego serwisu informacyjnego pokazano 10 stycznia.

Program w dni powszednie będzie nadawany o godzinie 22:30. W soboty będzie o 22:20, a w niedziele o 22:10. Taka sytuacja według doniesień medialnych ma potrwać do wiosny, kiedy serwis będzie przesunięty na godzinę 22:00.  Pierwsze wydanie po powrocie na antenę poprowadził szef redakcji, Jarosław Kulczycki.

Tematy w „Panoramie” 10 stycznia

Pierwsze trzy tematy w serwisie dotyczyły zatrzymania w Pałacu Prezydenckim Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika i przewiezienia ich do aresztu i więzienia. Było łączenie z reporterem programu Bartłomiejem Bublewiczem, który również miał w nim swój materiał. W drugim przedstawiono przebieg zdarzeń, które doprowadziły do wyroku sądu i wygaszenia mandatów byłych posłów, a w trzecim międzynarodowe reakcje mediów dotyczące zdarzeń z wtorku, 9 stycznia.

fot. TVP VOD
fot. TVP VOD

Po śródszpanie przedstawiono krótki zapis zeznań Jarosława Gowina przed komisją ds. wyborów kopertowych, informację o śmierci Janusza Majewskiego oraz długi materiał dotyczący zmian w spółce Lasy Państwowe. Następnie zaprezentowano krótki materiał o strajkach na niemieckiej kolei oraz długi o wycofaniu z ruchu Boeingów 737 Max.

fot. TVP VOD

Następnie pokazano zapowiadane w śródszpanie materiały o leczeniu ślepoty oraz o zakazie jedzenia psów w Korei Południowej. Potem przedstawiono w skrócie informacje sportowe dotyczące Eryka Goczała na Rajdzie Dakar, pierwszego występu polskich piłkarzy ręcznych na ME oraz o kadrze skoczków na PolSKI Turniej. Pogodę przedstawiono w formie planszy z mapą Polski, po czym wszedł ostatni materiał o mrozach w Polsce.

fot. TVP VOD

Wydanie trwało około 26 minut. Serwis emitowany o godzinie 18:00 trwał około 19 minut. Napisy końcowe informowały o szefie redakcji i wydawcy wydania, którym był Łukasz Myc. Serwis można było również oglądać na antenie TVP Info. Nie był tłumaczony na język migowy

fot. TVP VOD

Sąd odrzucił wniosek o rejestrację Tomasza Syguta jako prezesa TVP

W serwisach TVP zabrakło jednej informacji. Referendarz sądowy odmówił rejestracji Tomasza Syguta jako prezesa Telewizji Polskiej. W uzasadnieniu można przeczytać, że uchwałę o obsadzeniu rady nadzorczej podjęto nielegalnie. Zmiany podjął w swojej decyzji minister Bartłomiej Sienkiewicz 19 grudnia.

W sądzie rejestrowym w Warszawie czekają jeszcze trzy wnioski – o p.o. prezesie Macieju Łopińskim, o wybranym przez Radę Mediów Narodowych prezesie Michale Adamczyku oraz o postawieniu spółki Telewizja Polska S.A. w stan likwidacji.