Doda, sanah, Nosowska, Mrozu i Vito Bambino nominowani do MTV EMA 2023

  • Telewizja
Autor: mab

Już 5 listopada Paryż zamieni się w europejską stolicę muzyki. Tego dnia odbędzie się wydarzenie wręczenia nagród MTV European Music Awards 2023. Ruszyło już głosowanie.

Taylor Swift prowadzi z siedmioma nominacjami, w tym w kategoriach „Najlepsza artystka”, „Najlepsza piosenka” i „Najlepszy teledysk”. Jej głównymi konkurentkami są Olivia Rodrigo i SZA, które zgarnęły po sześć nominacji m.in. w tych samych kategoriach. Doja Cat, Måneskin, Miley Cyrus i Nicki Minaj zdobyli po cztery nominacje, w tym dla „Najlepszej piosenki” i „Najlepszego artysty/ Najlepszej artystki”.

Wśród nominowanych znalazło się dwudziestu sześciu debiutantów. Trzy nominacje zdobył Jung Kook z BTS, dla którego są to pierwsze wyróżnienia MTV EMA jako artysty solowego. Central Cee, FLO, Ice Spice, PinkPantheress zdobyli po trzy nominacje, a Asake, Coi Leray, Metro Boomin, NewJeans, Peso Pluma i Reneé Rapp zostali nominowani w dwóch kategoriach. The Weeknd, zwycięzca w kategorii „Najlepszy teledysk” w jednej z poprzednich edycji MTV EMA, także ma szansę na zgarnięcie dwóch nagród w tym roku.

W bieżącej edycji konkursu MTV EMA została dodana nowa kategoria „Najlepszy artysta/ Najlepsza artystka muzyki afrobeats”. Ubiegający się o ten tytuł to: Asake, Aya Nakamura, Ayra Star, Davido i Rema.

Polscy fani MTV również wybiorą najlepszego artystę/najlepszą artystkę z naszego kraju. W piątce nominowanych z Polski znaleźli się: Doda, Kasia Nosowska, Mrozu, Sanah oraz Vito Bambino.

Głosowanie odbywa się na stronie mtvema.com.pl. Gala MTV EMA 2023 będzie transmitowana na antenie MTV w ponad 150 krajach.