TVP INFO pokaże dokument o Amelce z Ukrainy

  • Telewizja
  • TVP
Autor: rafs

TVP Info pokaże w niedzielę, 13 marca o godzinie 21:30 dokument Marii Stepan o Amelce z Ukrainy, której nagranie śpiewającej ze schronu zdobyło dużą popularność w sieci.

Amelka jest dziewczynką, która pochodzi z Ukrainy. Ma 7 lat i mieszkała w Kijowie. Zasłynęła nagraniem, w którym śpiewała w bunkrze piosenkę „Mam tę moc”, będącą motywem przewodnim filmu „Kraina Lodu”. Nagranie stało się wiralem w sieci i zyskało ogromną popularność. Dziewczynka jest już w Polsce. Przyjechała tutaj ze swoją babcią i starszym bratem. Rodzice pozostali w stolicy Ukrainy.

Dokument o Amelce w niedzielę w TVP Info

TVP Info ma nadać w niedzielę, 13 marca o godzinie 21:30 dokument Marii Stepan o historii dziewczynki. Dziennikarka TVP rozmawiała z nią, gdy już schroniła się w Polsce. Dziewczynka również dostała możliwość zaśpiewania na scenie, na której nagrywano rozmowę.

W dokumencie znalazły się również wypowiedzi jej babci, która opowiada o doświadczeniach wojny w Ukrainie i ucieczki z niej, a także wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej (PiS), która zorganizowała ewakuację