Wyścig motocyklowy

Dokument o sportach motorowych „Bez znieczulenia” premierowo w Motowizji

mbog

1 listopada po raz pierwszy w telewizji będzie można zobaczyć film dokumentalny „Bez znieczulenia” autorstwa Tomasza Roli i Szymona Wasylówa. Premiera polskiego dokumentu o sportach motocyklowych odbędzie się na antenie Motowizji.

„Bez znieczulenia” to dokument opowiadający o rywalizacji w wyścigach motocyklowych z perspektywy kierowców, zespołów oraz ich rodzin. Autorzy filmu spędzili cały sezon na torach całej Europy. Udokumentowali sukcesy i porażki naszych zawodników. Widzowie będą mogli zobaczyć motocyklową rzeczywistość widzianą oczami ludzi, pełnych pasji i miłości do świata jednośladów.

Film „Bez znieczulenia” to bezprecedensowa produkcja. Temat profesjonalnych wyścigów motocyklowych nie jest powszechnie obecny w debacie publicznej. Kiedy tylko nawiązałem kontakt z panem Tomaszem Rolą wiedziałem, że jego film będzie sukcesem oraz, że będzie idealnie pasował do naszej ramówki. Docieramy do niezwykle licznego grona motocyklistów i jestem pewien, że wielu z nich obejrzy Bez znieczulenia, a kto wie, może wielu z nich podejmie decyzję by samemu spróbować swoich sił na torze – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Autorami filmu są Tomasz Rola i Szymon Wasylów. Produkcja powstała między innymi dzięki pieniądzom zebranym w internetowej zbiórce.

Film zaczęliśmy realizować już w styczniu 2019 roku. Udało nam się pokazać życie zawodników i pasjonatów tego sportu. Życie, które w bardzo dużej mierze podporządkowane jest tej właśnie pasji. Dokumentując codzienność przedstawiliśmy pełen obraz sytuacji i zabraliśmy widza w wyjątkową podróż do świata motoryzacji i sportu. W filmie każdy może zobaczyć zwykły dzień zawodnika , pracę, dom, przygotowania do wyścigów, zmagania z finansami, problemy których nie brakuje. W dalszej części przenosimy się na tory wyścigowe na terenie praktycznie całej Europy, pokazując już same wyścigi, radość z wygranych i smutek podczas gorszych startów. Finalnie skupimy się na bardzo wyjątkowych relacjach zawodników i wspaniałej, dobrej energii, która jest obecna mimo kiepskiej sytuacji tego sportu w Polsce – informuje Tomasz Rola, reżyser filmu „Bez znieczulenia”.

Premierowa emisja filmu dokumentalnego „Bez znieczulenia” w niedzielę, 1 listopada o godzinie 16:00 w Motowizji.

Logo Motowizja

Motowizja

Telewizja kierowana dla wielbicieli czterech oraz dwóch kółek. Motowizja rozpoczęła nadawanie 15 stycznia 2014 roku. Kanał Obecnie posiada w swojej ofercie ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 europejskich i amerykańskich formatów.