Dokument „Wielki błękit” 20 września w Polsat Viasat Nature

  • Telewizja
  • Polsat
Autor: mtom

Polsat Viasat Nature pokaże dwuodcinkowy dokument opisujący wędrówkę podwodnych zwierząt. W produkcji pojawią się eksperci, którzy omówią kwestię sposobu ochrony mórz i oceanów. Premiera w poniedziałek 20 września i we wtorek, 21 września.

Widzowie będą mogli zobaczyć migracje zwierząt morskich, takich jak płetwale błękitne, humbaki, mirungi, delfiny, kałany morskie i żarłacze białe. Gromadzą się one u wybrzeży oddalonej 200 kilometrów na południe od San Francisco zatoki Monterey. które liczą na bogactwo ryb i planktonu u celu swej niebezpiecznej podróży.

Coroczne wielkie żerowanie monitorują lokalni obserwatorzy i naukowcy, w tym eksperci, tacy jak m.in. Monterey Bay Aquarium, którzy próbują dowiedzieć się, w jaki sposób można ochronić wszystkie morza i oceany na planecie. Niewiele brakowało, żeby ten coroczny spektakl nigdy już się nie odbył, ponieważ akwen znalazł się na krawędzi katastrofy ekologicznej. Udało się tego uniknąć dzięki zjednoczonej lokalnej społeczności. Ich staraniom pomogła także wytrzymałość samej natury, czyniąc te działania jednymi z największych sukcesów w dziedzinie ochrony przyrody na świecie.

fot. Polsat Viasat Nature

Premiera dokumentu „Wielki błękit”  w poniedziałek, 20 września o 21:00. Emisja kolejnego odcinka 21 września o tej samej porze. Produkcję wyreżyserowali Hugh Pearson i Joe Stevens.