Domagała, Makowiecki i L.U.C. gwiazdami „Koncertu Kolektywów”. Transmisja w TVP

  • Telewizja
  • TVP
Autor: mab

W piątek, 21 czerwca TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia zapraszają widzów na transmisję „Koncertu Kolektywów”. Podczas niego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami.

W tym roku podczas „Koncertu Kolektywów” wystąpią: Kasia Lins, Paweł Domagała, Tomek Makowiecki oraz Łukasz L.U.C. Rostkowski – zdobywca prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych w kraju, który zaprezentuje się z Rebel Babel Orchestra.

Polskim wykonawcom będą towarzyszyć m.in.: Gizmo Varillas (Hiszpania), Lubomyr Melnyk (Ukraina) czy Palina (Białoruś). Na scenie wystąpi również ukraiński zespół Antytila, którego wykonawca Taras Topolia, nagrał piosenkę „2step” z Edem Sheeranem oraz wystąpił z Bono, podczas nieoczekiwanego koncertu w kijowskim metrze w maju 2022 roku.

Temat przewodni koncertu – „Przemiany Zmiany” symbolizuje tworzenie nowej, wspólnej, artystycznej przestrzeni.

Europejski Stadion Kultury 2024

„Koncert Kolektywów” odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury. Jest to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych interdyscyplinarnych festiwali kulturalnych w Polsce. Każda edycja festiwalu składa się z „Koncertu Głównego”, który obejmuje „Koncert Otwarcia” i „Koncert Kolektywów” oraz projektów artystycznych rozgrywających się w przestrzeni miejskiej. Czternasta edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w Rzeszowie.

Transmisja „Koncertu Kolektywów” w piątek, 21 czerwca o godzinie 21:00 w TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia. Retransmisja wydarzenia w niedzielę, 23 czerwca o godz. 20:05 w TVP 2.