„Down the Road. Zespół w trasie” – nowy program Przemka Kossakowskiego w TTV

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

23 lutego telewizja TTV rozpocznie emisję nowego formatu – „Down the Road. Zespół w trasie”. Program opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają w podróż po sześciu krajach.

Bohaterowie programu „Down the Road. Zespół w trasie” zmierzą się ze stereotypami, które często określają ich jako niesamodzielnych i wymagających opieki. Spróbują odnaleźć się w codziennych, ale dla nich zupełnie nowych sytuacjach. Będą musieli także przełamać własne bariery, oderwać się od ziemi i zdecydować na lot helikopterem czy spacer na wysokości.

W dwunastoodcinkowej serii widzowie poznają ich szczere i niefiltrowane podejście do życia, związków, intymności, pracy, rodziny i funkcjonowania z zespołem Downa w dzisiejszym społeczeństwie.

Jesteśmy drugim krajem, które odważył się na taki program – poinformowała Lidia Kazen, dyrektor programowa TTVod początku też wiedzieliśmy, że to Przemek Kossakowski będzie tu właściwą osobą. On ma tę umiejętność, która potrafi sprawić, aby głos bohaterów był dobrze usłyszany. A w tym programie ważne jest, by dać osobom z zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć im, bo „Down the road” to jest podróż na przekór ograniczeniom.

Do tej pory format został zrealizowany w Belgii i był emitowany również w telewizji holenderskiej. Belgowie w tej chwili przygotowują już trzecią serię, której emisja odbędzie się w lutym 2020 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

We wrześniu zeszłego roku wyruszyłem w podróż. Towarzyszyłem szóstce niezwykłych ludzi. Ludzi, którzy mają coś czego nie ma większość z nas. Jeden chromosom więcej. Nie można się tym zarazić, nie można się z tego wyleczyć. Ludzie z Zespołem Downa, są wyjątkowi. Nie udają emocji, mówią to co myślą, mają w sobie dziecięcą ciekawość i naiwność. Żyją wśród nas. Chciałem dać im szansę aby opowiedzieli o sobie i o tym, jak rozumieją świat. Oni w zamian przypomnieli mi o tym co naprawdę jest w życiu ważne. Wkrótce telewizja TTV wyemituje odcinki będące zapisem naszej podróży. Wierzę, że to jedna z najlepszych rzeczy jaką zrobiłem w swoim życiu. Przed wami: Down the Road. Zespół w Trasie. Ps. Obok zdjęcia krótki materiał wideo z pierwszego dnia wyprawy, jak zwykle byłem nieprzygotowany… ? Pps. Jutro wraz z Dominiką i Michałem, dwójką bohaterów Down the Road kwestujemy na rzecz WOŚP. Odwiedzimy także Jurka Owsiaka w warszawskim centrum dowodzenia finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oglądajcie nas na antenie TTV około 10.00

Post udostępniony przez Przemyslaw Kossakowski (@przekossakowski)

Pierwsze dwa odcinki programu „Down the Road. Zespół w trasie” będzie można obejrzeć w niedzielę, 23 lutego o godzinie 22:05 w TTV.