Drugi sezon „Drunk History – Pół litra historii” od 5 listopada w Comedy Central

  • Telewizja
Autor: mbog

Comedy Central pokaże kolejny sezon „Drunk History – Pół litra historii”. W programie gwiazdy pod wpływem alkoholu opowiadają o wydarzeniach z dziejów Polski oraz świata. Premierowe odcinki emitowane będą od 5 listopada, od poniedziałku do czwartku, o 22.00.

„Drunk History” to program komediowy oparty na amerykańskim formacie, w którym znane osoby opowiadają o zabawnych sytuacjach towarzyszących wydarzeniom z historii Polski i świata. Jednak zanim celebryci rozpoczną opowiadanie historii, dostają do wypicia porcję alkoholu. Uzupełnieniem opowieści są inscenizacje kostiumowe, w których aktorzy muszą dopasować grę aktorską do historyjek snutych przez narratorów.

W tym sezonie widzowie poznają m. in. historię romansu polskiej szlachcianki i Napoleona oraz złamania szyfru słynnej Enigmy. Gwiazdy opowiedzą również o dwóch wspaniałych Polkach, Marii Skłodowskiej-Curie i Poli Negri oraz zdradzą kulisy chrztu Polski. W roli narratorów pojawią się m. in. Ewa Kasprzyk, Marcin Bosak, Laura Breszka, Janusz Chabior, a także Katarzyna Warnke, Ryszard Kalisz, Joanna Kołaczkowska, Tomasz Karolak i Aleksander Milwiw-Baron. W inscenizacjach historycznych widzowie zobaczą: Katarzynę Bujakiewicz, Leszka Lichotę, Michała Meyera oraz Magdalenę Koleśnik.

Reżyserem drugiego sezonu „Drunk History – Pół litra historii” jest Jan Macierewicz. Producentem wykonawczym pozostaje ATM Grupa S. A. Nowe odcinki emitowane będą od 5 listopada, od poniedziałku do czwartku, o godzinie 22:00. Format realizowany był także w innych krajach, m. in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Argentynie i na Węgrzech.