Drugi sezon serialu „Legion” od 5 kwietnia na FOX

  • Telewizja
Autor: mtom

Od czwartku, 5 kwietnia kanał Fox rozpocznie emisję drugiego sezonu serialu „Legion”. Emisja premierowych odcinków w każdy czwartek o godzinie 22:00.

Serial został stworzony na podstawie serii komiksów Marvela. Głównym bohaterem „Legionu” jest David Haller (w tej roli Dan Stevens) – młody pacjent szpitala psychiatrycznego, u którego zdiagnozowano schizofrenię. David nagle zdaje sobie sprawę, że ma nadprzyrodzone zdolności. Druga seria produkcji będzie liczyć jedenaście odcinków.

fot. FOX

Akcja drugiego sezonu dzieje się rok po wydarzeniach z finałowego odcinka pierwszego sezonu. W trakcie decydującego starcia David i jego przyjaciele zmuszają pasożytującego w ciele Davida demona do opuszczenia jego ciała. Niestety Farouk znajduje nowego żywiciela. Niespodziewanie pojawi się tajemnicza kula, która zabiera Davida w nieznane.

fot. FOX

Po zniknięciu Davida oraz ucieczce Farouka ekipa mutantów pod wodzą Melanie Bird sprzymierza się z dawnym wrogiem Clarkiem i finansowaną przez rząd agencją Oddział 3. W tym samym czasie Amahl Farouk konsekwentnie realizuje swój plan, którego celem jest zdobycie nieograniczonej władzy i zniszczenie świata.