„Drugie śniadanie mistrzów” znika po blisko 14 latach z anteny TVN24. „Już nie daję rady, po prostu”

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Z ramówki TVN24 znika nadawany od 2009 program „Drugie śniadanie mistrzów”.

Informację o zakończeniu nadawania programu podał na swoim Facebooku Marcin Meller, gospodarz audycji. Pierwsze wydanie nadano w sobotę, 24 stycznia 2009 roku. Od tamtej pory w różnej formie program był nadawany w TVN24 – z kawiarni Szparka na placu Trzech Krzyży w Warszawie, z wirtualnego studia TVN24 na Wiertniczej czy w formie zdalnej podczas pandemii koronawirusa.
Meller swoją decyzję uzasadnia tym, że już nie daje rady, czas ucieka, a także starczy mówienia dziecku, że „tatuś w sobotę znowu w pracy”. Dziennikarz, jak pisze, zawiesza współpracę z TVN24 w przyjaznej atmosferze. Nie wyklucza również swojego powrotu na antenę. Ostatni program „DŚM” będzie w sobotę, 19 listopada o 12:10. Tydzień wcześniej, podobnie jak 5 listopada program odwołano.

Czym jest „Drugie śniadanie mistrzów?

„Drugie śniadanie mistrzów” nadawano w TVN24 od 24 stycznia 2009 roku. W programie gościli przedstawiciele mediów, sztuki, teatru, kina. Rozmawiali w nim na różne tematy kulturalne, społeczne i polityczne. Program nadawano w soboty o godzinie 12:10 lub później, jeżeli w emisji przeszkodziły wystąpienia polityków. Czasem program w ogóle odwoływano, jeżeli był cały dzień partyjnych konwencji na antenie stacji informacyjnej.