Drużynowy Puchar Świata w snookerze od 24 czerwca w Eurosporcie

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Od poniedziałku, 24 czerwca widzowie Eurosportu będą mogli śledzić rywalizację w drużynowym Pucharze Świata w snookerze z udziałem reprezentantów Polski. Transmisje turnieju, w tym meczów z udziałem polskiej pary w Eurosporcie 1 lub Eurosport Playerze.

Od 24 do 30 czerwca w chińskim Wuxi rozegrany zostanie Drużynowy Puchar Świata w snookerze, w którym weźmie udział polska para Adam Stefanów – Kacper Filipiak. W turnieju rywalizują 24 drużyny, które zostały podzielone na cztery 6-zespołowe grupy.

W grupach gra się systemem każdy z każdym i rozgrywa pięć frejmów – cztery w singlu i jeden deblowy, w którym zawodnicy na przemian wykonują uderzenia. Do tabeli liczą się wyniki każdego frejma, a z grupy do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny.

Polacy zmierzą się kolejno z Austriakami, Niemcami, Tajami, Chińczykami (reprezentacja A) i Norwegami. Spotkania grupowe będą odbywały się codziennie od 24 do 28 czerwca. Wszystkie te mecze pokaże na żywo Eurosport 1 (z Austrią, Niemcami i Chinami) lub Eurosport Player (przeciwko Tajlandii i Norwegii). Ćwierćfinały zostaną rozegrane 29 czerwca, a półfinały i finał w niedzielę, 30 czerwca.

Drużynowy Puchar Świata w snookerze skomentują Rafał Jewtuch, Przemysław Kruk, Michał Ebert, Grzegorz Biernadski i Jarosław Kowalski.