Wiadomirek

Edukacyjne bajki i programy jesienią w TVP ABC

mab

Darmowy kanał dla dzieci dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej, TVP ABC jesienią zaprasza na premierowe odcinki znanych maluchom formatów. Nie zabraknie też nowych edukacyjnych programów.

23 września na antenie TVP ABC zadebiutuje program „Mrówki górą. Sekretne życie roślin”. Będzie to opowieść o fascynującym świecie roślin, pokazana z wielu perspektyw – oczami owadów, zwierząt i ludzi. Dzieci poznają gąszcz zależności, jakie łączą rośliny i inne organizmy żywe. Emisja od poniedziałku do niedzieli o godzinie 15:25.

Wcześniej, bo już 3 września z premierowymi odcinkami powrócą programy „Cześć, czy mogę cię zjeść”?, „Alchemik”, „Przyjaciele Misia i Margolci” oraz „Czytanie przed spaniem”. Jesienią nie zabraknie też „Studia ABC”. Wiadomirek wraz z dziećmi zaprezentuje najciekawsze, najzabawniejsze i najbardziej zaskakujące informacje z kraju i ze świata.

Natomiast 29 sierpnia TVP ABC rozpocznie emisję nowych seriali animowanych. Stacja zaprosi widzów na „Dino ranczo” i przedstawi historię Błyska w „Auta na start”. Dzieci odwiedzą również restaurację La Fourchette w „Tom i Lili”. Stacja pokaże również znane formaty dla dzieci, takie jak „Bob Budowniczy”, „Strażak Sam”, czy „Pat i świat”.