Europejskie puchary, mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej w Eurosporcie i Eurosport Player

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: mbog

Eurosport pokaże mecze Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Do rozgrywek w sezonie 2020/2021 zakwalifikowała się drużyna z Polski – Łomża Vive Kielce. Ponadto Eurosport pozyskał wyłączne prawa do mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej.

Zespół z Kielc po raz kolejny będzie walczyć w elitarnym gronie europejskich drużyn. W rozgrywkach Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Łomża Vive Kielce bierze udział bez przerwy od sezonu 2009/2010. W sezonie 2015/16 kielecka drużyna została Mistrzem Europy.

W nadchodzącym sezonie drużyna Łomża Targi Kielce będzie walczyć w grupie A. Jej rywalami będą: mołdawskie Vardar 1961, francuskie Paris Saint-Germain, portugalskie Porto Sofarma, węgierskie MOL-Pick Szeged, białoruskie Meshkov Brest, norweskie Elverum Handball oraz niemieckie SG Flensburg-Handewitt. W grupie B znajdują się drużyny: Barca, Telekom Veszprem, THW Kiel, Aalborg Handbold, HBC Nantes, Motor Zaporizhia, Celje Pivovarna Lasko i PPD Zagreb. Do ćwierćfinałów zakwalifikują się dwie pierwsze drużyny z obu grup i zwycięzcy play-offów, w którym wezmą udział zespoły z miejsc 3-6.

Mecze EHF Champions League będzie można oglądać w Eurosporcie i na platformie Eurosport Player. Pierwsza transmisja już w środę, 16 września – SG Flensburg-Handewitt podejmie Łomża Vive Kielce. Spotkanie będzie można zobaczyć o godzinie 20:40 w Eurosport 1.

W poprzednim sezonie rozgrywki pokazywały kanały Canal+. Portal Wyborcza.pl poinformował, że o prawa do transmisji EHF Champions League starała się również Telewizja Polska.

Reprezentacja Polski na antenach grupy TVN Discovery Polska

Oprócz Ligi Mistrzów, Eurosport pozyskał także wyłączne prawa do europejskich pucharów w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn: Ligi Europejskiej i Pucharu EHF, a także mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn. Stacja pokaże między innymi najbliższy turniej kobiet, zaplanowany od 3 do 20 grudnia, w którym wystąpi reprezentacja Polski. Prawa obowiązują do 2026 roku.

W Eurosporcie od lat pokazujemy najważniejsze imprezy w kilkudziesięciu dyscyplinach. Jestem bardzo szczęśliwa, mogąc ogłosić, że przez najbliższe sześć lat widzowie Eurosportu będą mogli oglądać piłkę ręczną na najwyższym poziomie, w tym mecze polskich klubów w europejskich pucharach oraz reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w mistrzostwach Europy. To znakomite uzupełnienie naszej bogatej oferty, która usatysfakcjonuje każdego miłośnika sportu. Piłka ręczna dołącza do sportów zimowych, na czele ze skokami narciarskimi, kolarstwa, wielkoszlemowego tenisa, snookera i igrzysk olimpijskich jako jeden z kluczowych sportów na antenach Eurosportu – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce i Członek Zarządu TVN, Grupa Discovery.

Półfinały oraz finały mistrzostw świata i Europy w piłce ręcznej mężczyzn, a także inne mecze tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne muszą być transmitowane w programie ogólnodostępnym.